Planowanie ślubu to niezwykle kosztowny proces. Młodzi przerażeni horrendalnymi kosztami związanymi z weselem, szukają oszczędności. Nie warto ciąć kosztów w przypadku obrączek. W końcu tak ważna biżuteria będzie towarzyszyła zakochanym aż do końca ich dni. Wybierzcie złote obrączki ślubne, aby mieć pewność, że będą tak trwałe jak wasza relacja.

Dlaczego nie warto oszczędzać na obrączkach?

Polacy to z reguły oszczędny naród, jednak doskonale wiemy, że nie każde koszty można obciąć. Klasyczne złote obrączki ślubne to proste modele, które mimo swojej kosztowności, na stałe wpisały się w naszą tradycję. Zdobią palce znacznej części naszych rodziców i dziadków. Popularność modeli z tak doskonałego kruszcu świadczy o tym, iż już wtedy wiedziano, że symbol miłości to jednorazowy zakup na całe życie, zatem warto przeznaczyć na niego odpowiedni budżet. Wybierając go należy zadbać o to, by był wykonany z materiałów najlepszej jakości. Liczy się także prezencja, w końcu tak ważna ozdoba powinna wpisywać się w nasze gusta. Uniwersalnym wyborem będą złote obrączki ślubne płaskie. Ich prostota zachwyci miłośników minimalistycznej biżuterii, a także poszukiwaczy eleganckich ozdób. Dla tych, którzy chcieliby dodać dniu swojego ślubu nieco blasku, polecamy obrączki ślubne złote z cyrkoniami. Delikatne kamienie nie wpłyną znacząco na koszta, a z pewnością dodadzą uroku waszym symbolom miłości.

Obrączki ślubne złote – zalety

Pierścionki ślubne ze złota to niezwykle popularny wybór wśród przyszłych nowożeńców. Odznaczają się one przede wszystkim niesamowitym pięknem. Blask prawdziwego złota nie zostanie zastąpiony przez żaden inny kruszec, dlatego to właśnie ono króluje w biżuterii na specjalne okazje. Wielkim atutem wspomnianego metalu jest jego szlachetność. Owy kruszec kojarzy się z luksusem i nieprzemijalnością, dlatego doskonale sprawdzi się w waszych symbolach miłości. Ponadto poszczególne próby złota różnią się od siebie pod względem ceny. Dzięki temu dopasowuje się ono do niemalże każdego budżetu weselnego. Mówiąc o zaletach nie sposób pominąć wielobarwność metalu. Na rynku znajdziemy złoto w wielu kolorach, co pozwoli na dopasowanie pierścionków do waszych preferencji. W ofercie sklepów jubilerskich znajdziemy róż, czerń, biel oraz klasyczną żółć. Na wyżynach popularności w ostatnim czasie znajdują się obrączki ślubne złote z białym złotem. Ta znacznie trwalsza i efektowna alternatywa dla srebra wspaniale prezentuje się na dłoni, a także idealnie dopełni każdą stylizację.

Obrączki ślubne złote

Czym jest próba złota?

Złoto w czystej postaci jest bardzo miękkie, przez co nie nadaje się do stworzenia biżuterii. Aby mogło znaleźć się w obrączkach ślubnych, musi zostać stopione z innymi metalami. Próba złota zawiera informację o tym, ile czystego kruszcu znajduje się w całym wyrobie. Najpopularniejsze z nich to 375, 585 oraz 750. Pierwsza z nich zawiera 38,5% złota, druga 58,5% a trzecia aż 75%. Wybierając biżuterię konkretnej próby należy pamiętać, iż zyskując szlachetność, tracimy trwałość. Oznacza to, że ozdoby wykonane ze złota 375 będą odporniejsze na uszkodzenia niż te, które wykonano z 750. Wszystko przez elastyczność wspomnianego metalu. Im więcej plastycznego materiału, tym łatwiej porysować pierścionek. Odgrywa to duże znaczenie zwłaszcza w symbolach miłości. Przyjęło się, że najlepsze obrączki ślubne złote, to te ze złota próby 585. Warto zainwestować w ten kruszec, ponieważ stanowi on swego rodzaju kompromis między luksusem i użytecznością. Wybierając go upieczemy przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu – zapewnimy biżuterii długowieczność, a jednocześnie zachowamy jej szlachetność.

 

Artykuł partnera