Wypełnienie ust to wciąż jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Coraz więcej kobiet, w różnym wieku, decyduje się na tą formę powiększenia ust. Chwila bólu i natychmiastowy efekt pełnych, miękkich warg. Niestety jest też druga strona medalu. Popularyzacja tej metody sprawiła, że wypełniacze przeniosły się z profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej i dostały się w ręce nie zawsze doświadczonych kosmetyczek.

Na własnej skórze przekonała się o tym jedna z beauty blogerek, która zdecydowała się opowiedzieć swoją historię, by przestrzec przed podobną sytuacją inne dziewczyny.

Cassida Valentine znalazła na Instagramie klinikę kosmetyczną, która reklamowała się jako profesjonalne miejsce wykonujące nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Niestety był to tylko pusty slogan, który z profesjonalizmem miał niewiele wspólnego…

ZOBACZ TEŻ: NIEWIELE OSÓB WIE, ŻE ŹLE APLIKOWANE WYPEŁNIACZE MOGĄ DOPROWADZIĆ DO TRAGEDII

Zabieg przyniósł bardzo poważne konsekwencje – blogerka prawie straciła wzrok, a jej górna warga mogła zostać trwale zdeformowana.
Pierwsze problemy rozpoczęły się już w trakcie trwania zabiegu. Usta nabrały lekko fioletowego koloru, ale kosmetyczka zapewniała Cassidę, że to zupełnie naturalna reakcja. Niestety po przyjściu do domu sytuacja stawała się coraz bardziej niebezpieczna.

Wargi zmieniły kolor na ciemny fiolet, a ich rozmiar stał się nienaturalnie duży. Blogerka skontaktowała się z kosmetyczką, ale w odpowiedzi usłyszała jedynie, żeby wzięła leki przeciw alergii.

Dziewczyna nie zamierzała jednak zostawić tak całej sytuacji i postanowiła udać się do innej kliniki, która od razu pomogła dziewczynie. Specjalista rozpuścił wypełniacze, które okazały się bardzo niebezpieczne – ich dłuższe przetrzymanie w tkance skóry mogło skończyć się trwałą deformacją górnej wagi i prawdopodobnie utratą wzroku.

ZOBACZ TEŻ: USTA TEJ KOBIETY ZACZĘŁY GNIĆ PO TYM JAK ZAFUNDOWAŁA SOBIE WYPEŁNIACZE

Dziewczyna postanowiła nagrać filmik, w którym przestrzega przed oszustami, którzy reklamują się jako profesjonaliści. Dziewczyny, jeśli chcecie powiększyć usta, zapłaćcie więcej pieniędzy i udajcie się do prawdziwego lekarza, który wie jak wykonać zabieg. – dodaje na końcu.

Jesteście podobnego zdania?