Koreańskie sposoby pielęgnacji skóry w ostatnich miesiącach zyskały dużo miłości i uwagi kobiet z całego świata. I słusznie. Korea wciąż jest na szczycie listy, jeśli chodzi o inteligentne i skuteczne kosmetyki. Unikalne aplikowanie kosmetyków i odpowiedni dobór składników powoduje, że Koreanki cieszą się idealną skórą.

Poza podwójnym oczyszczaniem, tonizowaniem i nawilżaniem z zachowaniem odpowiedniej delikatności, prawdziwym sekretem Koreanek jest pewien składnik. Jeśli do tej pory nie słyszałaś koenzymie Q10, powinnaś przeczytać ten artykuł.

ZOBACZ TEŻ: CZYM JEST PODWÓJNE OCZYSZCZANIE? TECHNIKA, KTÓRA STOI ZA PIĘKNĄ SKÓRĄ KOREANEK

Koenzym Q10 znany jako CoQ10, Q10, ubichinon lub witamina Q, jest enzymem, który wytwarza nasz organizm. Niestety jego wydzielanie zmniejsza się wraz z wiekiem. Jako składnik używany w kosmetykach do pielęgnacji skóry ma właściwości ujędrniające, ochronne oraz przeciwstarzeniowe.

To substancja rozpuszczalna w tłuszczach, naturalnie syntetyzowana w organizmie. Wraz z wiekiem jej poziom stopniowo maleje. Koenzym Q10 jest istotną częścią produkcji energii w mitochondriach, fabrykach energii komórek. Pobudza skórę i sprawia, że wygląda ona młodziej.

ZOBACZ TEŻ: JAK WYGLĄDA KOREAŃSKA RUTYNA PIELĘGNACYJNA? SEKRET PIĘKNEJ SKÓRY AZJATEK

Stosowany w pielęgnacji ładuje potencjał regeneracyjny komórek. Wzmacnia je, dzięki czemu funkcjonują bardziej efektywnie. Ma również silne właściwości antyoksydacyjne, które pozwalają mu neutralizować szkodliwe dla komórek wolne rodniki. Zwiększa utlenienie tkanek i ma fantastyczne właściwości przeciwzmarszczkowe.

Korzystacie z kremów z koenzymem Q10?