Podczas gdy poprzednie lata były skupione wokół paryskiego szyku i pielęgnacji K-Beauty, teraz na scenę wkraczają skandynawskie trendy. Oto 3 najważniejsze reguły, którymi będziemy kierować się w tym sezonie.

ZOBACZ TEŻ: MINIMALIZM W PIELĘGNACJI. PRZEGLĄD KOSMETYKÓW SKANDYNAWSKICH, KTÓRE WARTO ZNAĆ

Postaw na naturalne składniki

Poprzedni rok to ponowne zwrócenie się w kierunku naturalnego, czystego piękna, ale skandynawska pielęgnacja wiedziała o tym dużo wcześniej. Podstawa pielęgnacji czerpie z natury, a kosmetyki, których używają skandynawskie kobiety są proste w swoim składzie. Wiele produktów zawiera w sobie składniki, które są pozyskiwane z lokalnych źródeł. Kraje skandynawskie mają niezwykle czyste i bogate w cenne minerały wody, które również są wykorzystywane jako ważny element w pielęgnacji skóry.

dopasuj kosmetyki do pory roku

Skandynawski sekret urody to także kosmetyki z SPF, które stanowią podstawę codziennej rutyny pielęgnacyjnej. A ze względu na bardzo zimną pogodę są one uzupełnione odżywczymi olejkami i bogatymi środkami nawilżającymi.

Jeśli szukasz pięknej, gładkiej i promiennej skóry, to pamiętaj, że kluczem do jej uzyskania jest intensywne nawilżanie. Skandynawskie kobiety wiedzą, że kluczem do utrzymania młodego wyglądu jest dostosowanie produktów do warunków jakie panują na zewnątrz.

Kluczem do sukcesu jest eksperymentowanie ze składnikami i różnymi formułami dopasowanymi do pory roku. Lżejsze, żelowe konsystencje pozostaw na letni sezon, a w zimie wybieraj produkty z bogatym składem, które zapewnią skórze barierę przed zimnem i utratą wilgoci.

ZOBACZ TEŻ: 7 SEKRETÓW SKANDYNAWEK, DZIĘKI KTÓRYM MAJĄ TAK IDEALNIE GŁADKĄ I MIĘKKĄ CERĘ!

mniej znaczy więcej

Sekretem skandynawskich kobiet jest reżim pielęgnacyjny, który opiera się na reagowaniu na wszystkie potrzeby skóry. Skandynawki wierzą, że odpowiednio zbudowana rutyna pielęgnacyjna może w zupełności zastąpić makijaż. Jeśli chodzi o wyrównanie kolorytu cery i zakryciu drobnych niedoskonałości większość kobiet rezygnuje z podkładu na rzecz korektora. Jeśli więc chodzi o kosmetyki do makijażu są one precyzyjnie dopasowane do rodzaju cery, tak by połączyć ze sobą pielęgnację i makijaż.

Co o tym sądzicie?