Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Netflix przybliży tę atmosferę kilka tygodni wcześniej za sprawą komedii „Single All The Way” („Wieczny singiel”). Romantyczna historia będzie miała motyw LGBT.

Britney Spears komentuje nieprawidłowości w filmie dokumentalnym Netflixa na swój temat

LGBT w świątecznym wydaniu „Single All The Way”

W tym roku święta zawitają znacznie wcześniej. Netflix poszerza listę swoich produkcji, a teraz zapowiada komedię świąteczną, w której główną historię stanowi gejowski romans. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z filmu, na których możemy zobaczyć typowo świąteczne dekoracje – przystrojone domy, choinki czy bałwany.

Motyw LGBT składa się na fabułę „Wiecznego singiela”. Do swojego rodzinnego domu na święta przyjeżdża młody gej Peter (w tej roli Michael Urie), który dość już ma pytań o status i życie prywatne. Postanawia namówić przyjaciela Nicka (Philemon Chambers), by ten udawał podczas tego wyjątkowego okresu jego partnera. Na uwagę zasługuje tutaj mama Petera (Kathy Najimy), która chce go wyswatać ze swoim trenerem Jamesem. Barwną i miłosną historię uzupełnia postać samotnej cioci Sandy.

Netflix poszedł w ślady konkurencji i postawił na miłość osób LGBT w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularność zyskała komedia o lesbijkach „Happiest Season” („Świąteczny szok”) z Kristen Stewart w roli głównej wyprodukowana dla platformy streamingowej Hulu. Z kolei rok temu Hallmark Channel postawił na gejowską komedię romantyczną Michaela Grossmana „Christmas House”, która cieszyła się dużym uznaniem.

„Wieczny singiel”. Co wiemy o świątecznej komedii Netflixa?

„Single All The Way” pojawi się na Netflixie 2 grudnia. Reżyserem jest Michael Mayer, znany m.in. z filmu „Mewa” czy serialu „Alpha House”. Pomysłodawcą jest z kolei odpowiadający za scenariusz Chad Hodge („Mroczne umysły”, „The Playboy Club”).