Wysypiasz się i zdrowo odżywiasz a mimo to worki pod oczami wciąż są twoim koszmarem? Co może być tego przyczyną? Poznaj 4 zaskakujące przyczyny cieni pod oczami.

JAK DOBRAĆ IDEALNY KOREKTOR POD OCZY?

Sińce pod oczami zazwyczaj kojarzą nam się z niewyspaniem, czy anemią. Jednak przyczyn ich powstawania jest znacznie więcej. I nie są one tak oczywiste.

Odwodnienie

Odwodnionemu organizmowi brakuje elektrolitów, co objawia się właśnie cieniami pod oczami. Z kolei opuchlizna jest wynikiem zgromadzonych pod oczami płynów, których nie transportują osłabione naczynia krwionośne i limfatyczne.

Alergia

Alergii często towarzyszy zapalenie zatok, co z kolei prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, które stają się szczególnie widoczne pod oczami, gdzie skóra jest najcieńsza. Alergia wiąże się także z opuchniętymi, obrzękniętymi oczami, podrażnionymi przez ciągłe łzawienie.

CZY MASECZKI POD OCZY NAPRAWDĘ ROBIĄ RÓŻNICĘ? CZY SĄ TYLKO DOBRĄ REKLAMĄ?

Geny

Przyczyną przewlekłych cieni są też uwarunkowania genetyczne. Twoja skóra może mieć z natury więcej melaniny, która koncentruje się pod oczami, tworząc nieestetyczne przebarwienia.

Zły demakijaż

Mocne tarcie oczu podczas codziennego demakijażu, może uszkadzać delikatne naczynia krwionośne, skutkując uciążliwymi sińcami.