Jest wiele argumentów przemawiających za tym, żebyś zaczęła chodzić na siłownię. Możesz tam nie tylko wypracować mięśnie, ale także schudnąć. Nie obawiaj się, że zaczniesz wyglądać jak kulturysta, do tego długa droga i nie wystarczą dwie-trzy wizyty na siłowni tygodniowo.
Tu na specjalnych przyrządach możesz ćwiczyć poszczególne grupy mięśni. Proponujemy Ci kilka urządzeń, dzięki którym najskuteczniej spalisz tłuszcz.

CROSSTRAINER

Urządzenie to poprawia kondycję i wzmacnia całe ciało dzięki połączeniu steppera z drążkami do pracy rąk. Jego tajemnica tkwi w dodatkowej aktywności ramion, co zwiększa spalanie kalorii. Crosstrainer jest doskonały dla każdego, kto marzy o kształtowaniu formy i figury.
Ćwiczenie na nim nie jest skomplikowane. Prawidłową pozycję przyjmiesz z łatwością, gdy za pierwszym razem wejdziesz na sprzęt bez podtrzymywania się rękoma. Po chwili złap drążki i rozpocznij pracę ramionami. Wykonuj płynne ruchy nogami, nie podskakuj.
Aby urozmaicić trening wypróbuj bieg w tył.

ROWER STACJONARNY

Pracują tu głównie pośladki i nogi, a w fazie unoszenia pedałów – również mięśnie brzucha. Ćwiczenia na rowerze pomogą Ci w walce z cellulitem. Jest to idealna propozycja dla osób początkujących i z nadwagą.
Pamiętaj o dobrym ustawieniu siodełka, aby kolana w najniższej fazie ruchu były wyprostowane, ale niezablokowane. Dojdź do 80 obrotów pedałów na minutę i ćwicz przy niewielkim oporze.
Dla osób zaawansowanych ciekawą alternatywą będą lekcje spinningu.

BIEŻNIA

Jest to perfekcyjny trening dla całego ciała, ponieważ angażuje wszystkie grupy mięśni. Ćwicząc na bieżni błyskawicznie spalisz kalorie i udoskonalisz formę.
Zanim zaczniesz biegać odszukaj przycisk „stop” by móc zareagować w razie potrzeby. Stawaj zawsze na środku taśm. W rękach możesz trzymać mini hantle, dzięki czemu do treningu włączysz również ramiona i tułów. Jeśli zwiększysz nachylenie bieżni, mocniej pracować będą również pośladki.
Jeśli chcesz urozmaicić trening wypróbuj bieg pod górę i interwały.

SUCHE WIOSŁA

Przy wiosłowaniu angażujesz nie tylko pośladki i nogi, ale również ramiona barki oraz tułów. Dzięki tym ćwiczeniom szybko spalisz kalorie i równomiernie rozwiniesz mięśnie całego ciała.
Aby prawidłowo ćwiczyć na tym przyrządzie należy poznać dokładną technikę ruchu i koniecznie utrzymywać proste plecy – najpierw wyprostuj nogi, potem ciągnij za „wiosło”. Nogi trzymaj równolegle, nie pozwalaj na zbliżenie się kolan do siebie.
Obciążenie zależy od twoich możliwości, można je zmieniać według potrzeb.

STEPPER

Wykonywane na nim ćwiczenia aktywują nogi i pośladki, ale do pracy zmuszone zostają również mięśnie brzucha i pleców. Jest to bardzo dobry trening wypracowujący podstawową kondycję.
Pamiętaj żeby ćwiczyć z wolnymi rękoma. Oparcie dłoni na podpórkach to znak ostrzegawczy, że przestajesz skutecznie ćwiczyć.
Jeśli zależy Ci przede wszystkim na ujędrnieniu pośladków ćwicz powoli, tak jakbyś idąc po prawdziwych schodach pokonywała dwa stopnie na raz.