Włosy są bardzo ważnym elementem wyglądu, w szczególności dla kobiet. Każda z nas chce, żeby były piękne i gęste. Niestety wypadanie włosów to problem, który występuje częściej niż mogłoby się wydawać. Nie należy go bagatelizować, w szczególności, gdy wypada więcej niż 100 włosów na dobę (nie chodzi o to, żeby włosy liczyć, już gołym okiem widać, gdy włosów zaczyna wypadać więcej niż zwykle). W takiej sytuacji warto wybrać się do specjalisty, który pomoże ustalić przyczynę problemu.

ZOBACZ: ABSURD CZY METODA LECZENIA? FRYTKI Z MCDONALD’S LEKIEM NA… POROST WŁOSÓW?

czemu wypadają włosy?

– Przejściowe wypadanie włosów może być spowodowane źle zbilansowaną dietą, której konsekwencją jest często anemia. Cebulki są bardzo wrażliwe na niedobory dietetyczne. Zbyt mała ilość żelaza, cynku oraz miedzi w krwi przyczynia się do nadmiernego wypadania włosów. W celu postawienia prawidłowej diagnozy konieczne jest wykonanie trichoskopii, badań laboratoryjnych, czasem także biopsji skóry – twierdzi Dr Ewa Rybicka, lekarz z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym i właściciel kliniki medycyny estetycznej Estetica Nova w Warszawie.

O ile łysienie androgenowe czy plackowate wymaga specjalistycznego leczenia, tak sezonowym wypadaniem włosów można zająć się samemu w domowych warunkach. W aptekach znajdziecie mnóstwo produktów wzmacniających włosy, wybrałyśmy dla Was kilka z nich.

Sezonowe wypadanie włosów? Wiemy, jak temu zaradzić! (FOTO)

Po pierwsze – delikatny szampon

Koniecznie taki, który nie zawiera substancji drażniących i nie narusza równowagi biologicznej delikatnych włosów i skóry głowy. My bardzo lubmy Nodé Fluide od marki Bioderma, który ma łagodną bazę myjącą stworzoną zgodnie z zasadą NOn-DEtergence w oparciu o unikalne połączenie środków powierzchniowo czynnych. Dzięki temu szampon skutecznie myje włosy i skórę głowy, nie naruszając przy tym ich płaszcza hydrolipidowego.

Cena sugerowana: ok. 44 zł / 200 ml oraz ok. 62 zł / 400 ml

ZOBACZ: JAKIE SĄ NOWOCZESNE METODY UZUPEŁNIENIA WŁOSÓW DLA KOBIET?

Sezonowe wypadanie włosów? Wiemy, jak temu zaradzić! (FOTO)

Po drugie – ampułki przeciw wypadaniu włosów

kapsułki na wypadanie włosów

Kiedy włosy wypadają, warto sięgnąć po coś więcej niż tylko szampon. My stawiamy na ampułki z preparatem, który nakładamy bezpośrednio na skórę głowy. Na przykład te od marki Sesderma z linii Seskavel. Przeznaczone są dla osób o osłabionych, delikatnych, zniszczonych i pozbawionych blasku włosach. Podobnie jak pozostałe kosmetyki z serii, zawierają kompozycję trzech składników: czynników wzrostu, ekstraktu z palmy sabałowej i kofeiny, dzięki czemu hamują wypadanie włosów i działają profilaktycznie. Ampułki zawierają ponadto keratynę, która odbudowuje strukturę włosa, jedwab wyrównujący jego strukturę, nawilżającą i odżywiającą pszenicę, soję, która pobudza procesy odnowy i regeneracji, a także adenozynę wydłużającą fazę aktywnego wzrostu włosa oraz witaminy B3, B6 i morwę białą, które stymulują procesy regeneracyjne oraz pobudzają cebulkę do wzrostu włosa.

Cena: 149,99 zł / (12 x 8 ml)

Sezonowe wypadanie włosów? Wiemy, jak temu zaradzić! (FOTO)

Po trzecie – suplementy diety

dobre tabletki na wypadanie włosów

Kiedy włosy „lecą” z głowy, warto zadbać o odpowiednią suplementację. Włosy potrzebują m.in. biotyny, która poprawia stan skóry i wzmacnia włosy, cynku odpowiadającego za ich sprężystość, kwasu foliowego i witaminy B12, przyśpieszających regenerację włosów, oraz aminokwasów – cysteiny i metioniny, mających wpływ na prawidłowy przebieg procesu tworzenia się włosa. Wszystko to znajdziecie np. w Merz Spezial Dragees. Warto również pamiętać przede wszystkim o tym, że podstawą powinna być zrównoważona dieta bogata w składniki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto sięgać po warzywa i owoce zawierające witaminy A, C, E i B, które m.in. pomagają w odpowiednim wzroście włosów, wzmacniają je i poprawiają krążenie skóry głowy.

Cena: 45 zł / 60 kapsułek

ZOBACZ: WYPADANIE WŁOSÓW – JAK MOŻNA TEMU ZARADZIĆ?

Sezonowe wypadanie włosów? Wiemy, jak temu zaradzić! (FOTO)

Wy również zmagacie się z problemem wypadania włosów? Może i Wy polecicie nam coś godnego wypróbowania?