Koreańska pielęgnacja nadal cieszy się wielką popularnością (chociaż obok rozwija się nowy skandynawski trend). Koreańskie kosmetyki i sposoby pielęgnacji pomagają nam zachować młody piękny wygląd.

ZOBACZ TEŻ: PO TRENINGU I NA MIGRENĘ – ODKRYJ INNE SPOSOBY WYKORZYSTANIA WAŁECZKA DO MASAŻU

Zazwyczaj koreańskie rytuały piękna kojarzą nam się z różnymi dziwnymi składnikami. Takimi jak: jad żmii, który świetnie zastępuje botoks albo śluz ślimaka, który dba o elastyczność naszej skóry wpływając na produkcję kolagenu.

Ale jest jeszcze jeden magiczny składnik, który od wieli wielu, naprawdę wielu lat jest obecny w azjatyckich rytuałach piękna. I wcale nie mamy na myśli sfermentowanych roślin (chociaż i one działają rewelacyjnie, ale o tym kiedy indziej).

Mowa o złocie, które posiada niezwykle silne właściwości nawilżające i odżywcze dla skóry. Azjatki odkryły jego cenne właściwości już ponad 2500 lat temu, a dziś złoto wkracza do naszych kosmetyczek pod odsłoną koreańskich kosmetyków. Działanie? Redukcja zmarszczek i przebarwień, pobudzenie syntezy kolagenu oraz rozświetlenie i uelastycznienie skóry. Złoto posiada też właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

ZOBACZ TEŻ: ROZŚWIETLACZE MIYA COSMETICS. CZY DAJĄ SKÓRZE COŚ WIĘCEJ PRÓCZ BLASKU?[RECENZJA]

Jeśli chcesz zachować swoje piękno i mieć skórę gładką niczym Koreanka – spróbuj działanie kosmetyków na bazie złota. A oto kilka najlepszych formuł.

Sekretny składnik koreańskiej pielęgnacji. Zobacz jak działa i gdzie je znaleźć!

BEAUUGREEN PŁATKI HYDROŻELOWE POD OCZY ZŁOTO

Sekretny składnik koreańskiej pielęgnacji. Zobacz jak działa i gdzie je znaleźć!

COSCODI ZŁOTA MASKA Z KOLAGENEM

Sekretny składnik koreańskiej pielęgnacji. Zobacz jak działa i gdzie je znaleźć!

PUREDERM ZŁOTA MASKA PEEL-OFF