W sezonie karnawałowym nic nie sprawdzi się tak dobrze jak pełne, czerwone usta. Tylko jak utrzymać ten głęboki, intensywny kolor na miejscu przez całą noc? Makijażystka Dakoty Johnson zdradza przepis na sukces!

ZOBACZ TEŻ: SZEROKIE RAMIONA WRACAJĄ DO ŁASK. OTO KRÓJ, KTÓRY BĘDZIEMY CZĘSTO WIDYWAĆ W 2019

Pati Dubroff zdradza w czym tkwi sekret zawsze perfekcyjnie pomalowanych ust Dakoty. Na początku trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie ust zanim pokryjemy je intensywnym kolorem. Pokrycie ust lekkim balsamem to ważny krok, ale pamiętajmy, by zrobić to odpowiednio wcześniej . Dubroff radzi, by kolor utrzymał się dłużej, trzeba nałożyć balsam na tyle wcześnie, by mógł wchłonąć się w usta. A jeśli czujesz, że usta są suche, dobrze jest najpierw wygładzić powierzchnię – wybierz peeling do ust albo skorzystaj ze szczoteczki do mycia zębów.

Po oczyszczeniu ust i nałożeniu balsamu czas przejść do koloru. Nałóż kolor z tubki prosto na środek swoich warg. Następnie lekko dotknij palcem ust, by równomiernie rozprowadzić szminkę. radzi Dubroff.

Aby utrzymać kolor na miejscu zdefiniuj kształt ust konturówką w tym samym kolorze, co pomadka. Potem dodaj jeszcze jedną warstwę szminki, a jej nadmiar zbierz na chusteczkę. To stary, dobry sposób – złóż chustę na pół i włóż do ust, a następnie kilka razy zaciśnij wargi, tak by nadmiar koloru odbił się na materiale. Całą czynność powtórz jeszcze kilka razy, by mieć pewność, że kolor utrzymuje się na wargach. Na koniec dodaj trochę blasku – wykończ wszystko delikatnym błyszczykiem. Nałóż go małym pędzelkiem, tylko na krawędzi warg, aby zyskać efekt gładkich, miękkich ust.

ZOBACZ TEŻ: SZYBKI TEST, KTÓRY W KOŃCU POMOŻE CI USTALIĆ JAKI MASZ TYP CERY

Co Wy na to?