Podczas wykonywania obowiązków zawodowych jesteś narażony na potencjalnie niebezpieczne sytuacje, takie jak kontakt ze środkami chemicznymi, wrzątkiem, mokrą nawierzchnią? A może w twoim zawodzie musisz dbać o szczególną higienę, i obuwie które nosisz w pracy musi być łatwe w czyszczeniu? Na każdą z tych potrzeb odpowiada profesjonalne obuwie zdrowotne z kolekcji EVO FLEX od Scholl.

Profesjonalne chodaki zdecydowanie wyróżniają się na tle zwykłego obuwia, które owszem, bywa tańsze, jednak nie chroni stopy w takim stopniu i nie posiada prozdrowotnych właściwości zarezerwowanych dla obuwia medycznego. Mowa tu chociażby o antypoślizgowej podeszwie, która skutecznie chroni przed upadkiem w razie poślizgu i zachwiania równowagi, ergonomicznej wkładce, dzięki której stopy pozostają w odpowiednim ułożeniu czy też doskonale wyprofilowanej podeszwie, która zapewnia komfort chodzenia.

Dla kogo przeznaczone są chodaki EVO FLEX od Scholl?

Po buty z tej kolekcji powinny sięgnąć wszystkie osoby, których praca wiąże się z wielogodzinnym staniem, częstym, a także dynamicznym przemieszczaniem się, nierzadko pod presją czasu. Osobom pracującym w szpitalach, placówkach medycznych, gabinetach stomatologicznych, fizjoterapeutom, masażystom, kosmetyczkom – słowem wszystkim, którzy potrzebują wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia obuwia wykonanego z materiałów, które pozwolą na utrzymanie czystości. Dlaczego EVO FLEX? Te kolorowe chodaki można prać w pralce, w najwyższej temperaturze, a także sterylizować w autoklawie w temperaturze 120 stopni. Producent zapewnia, że buty przy takich zabiegach nie ulegną zniszczeniu ani zdeformowaniu. Duży wybór kolorów – od klasycznych (biel i granat) po odcienie różu, zieleni i żółci gwarantuje, że buty wpiszą się w każdy gust. Chodaki Scholl z tej kolekcji z powodzeniem mogą wybierać pracownicy gastronomii pracujący pod presją czasu i w wiecznym pędzie, fryzjerzy, którzy wykonują pracę stojącą, ratownicy basenowi i każdy, kto chce zapewnić swoim stopom ochronę, zdrowie i komfort. Buty z tej kolekcji są dostępne w ofercie sklepu Galeria Zdrowia w atrakcyjnej cenie.

Wyjątkowe właściwości obuwia EVO FLEX

Klapki z oferty profesjonalnej Scholl zostały wykonane z najwyżej jakości materiałów – w tym przypadku jest to wytrzymała guma termoplastyczna (TPR), odporna na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie czy zwykłe znoszenie. Mało tego, obuwie z tego tworzywa skutecznie opierają się działaniu substancji chemicznych – kwasowych, zasadowych, rozpuszczalników czy olejów.

Zabudowana wierzchnia część buta chroni górną część stopy przed uderzeniem, a wzmocniony czubek gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo palcom. Jednocześnie konstrukcja chodaków jest przewiewna dzięki otworom wentylacyjnym. Za ich sprawą stopa wewnątrz buta nie poci się. Antybakteryjna perforowana wkładka gwarantuje higienę i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, nawet po całym dniu noszenia. Wkładka zastosowana w butach z kolekcji EVO FLEX wspiera równomierne rozłożenie ciężaru ciała, zapobiega naciskom na wrażliwe części stopy, łagodzi ból i dyskomfort spowodowane wysiłkiem i obciążeniem. Warto wspomnieć o jeszcze jednej właściwości wkładki zaprojektowanej w technologii Memory Cushion®. Jest to powrót do pierwotnego kształtu po zdjęciu obuwia. Oznacza to, że za każdym razem stopa układa się w bucie na nowo, a co za tym idzie wkładka jest odporna na zniekształcenia. Buty z tej kolekcji to obuwie typu unisex – neutralne kolory i duży wybór rozmiarów (od 35 do 46) gwarantuje, że każdy dopasuje idealne buty dla siebie.