W dzisiejszym świecie zdominowanym przez social media coraz trudniej zaakceptować nam swoje nieperfekcyjne ciało. W pogoni za ideałem zapominamy, że to, co widzimy w internecie, jest tylko zniekształconym obrazem rzeczywistości. Na szczęście gwiazdy coraz chętniej zdobywają się na szczerość, pokazując swoje wcale nie takie idealne oblicze, stając się tym samym ogromnym wsparciem dla innych osób, borykających się z problemem samoakceptacji.

Ashley Graham kusi kobiecymi kształtami. Na Instagramie pokazała się zupełnie nago

Sarah Hyland, aktorka znana szerszej publiczności z serialu Modern Family, również postanowiła zabrać głos w tej sprawie. Udostępniła na Instagramie niekorzystne zdjęcie, które wykonali jej paparazzi. Na fotografii możemy zobaczyć jej szczupły brzuch pełen pooperacyjnych blizn i obwisłej skóry. Jak wyznała, kiedy po raz pierwszy zobaczyła to zdjęcie, od razu je znienawidziła, ale szybko zmieniła podejście, starając się być przykładem dla innych.

Lara Gessler w szczerym wpisie o samoakceptacji mierzy się ze swoim największym kompleksem

Aktorka urodziła się bowiem z poważną chorobą nerek, przez którą w ciągu 27 lat jej życia, musiała poddać się aż 16 operacjom, co nie pozostało bez wpływu na jej wygląd i postrzeganie własnego ciała.

Do innych moich wojowników, chorych na niewidoczne na pierwszy rzut oka choroby. To w porządku czuć się niepewnym, co do swojego ciała. Pamiętajcie tylko, aby przynajmniej raz dziennie mu podziękować. Nasze ciała doświadczyły naprawdę wiele, tak, że nasze umysły ledwo mają czas na zrozumienie tego, co się naprawdę wydarzyło. Przez zapalenia, nadmiar wody, leki moja skóra miała problem, by wrócić do normalności. Kiedy zobaczyłam to zdjęcie, od razu je ZNIENAWIDZIŁAM, ale szybko zmieniłam swoje nastawienie i postanowiłam się nim cieszyć. Kochajcie siebie i bądźcie cierpliwi. Wszyscy jesteśmy silniejsi, niż nam się wydaje.

Kim Kardashian we wstrząsającym wpisie o łuszczycy. Szczere wyznanie celebrytki

Piękne przesłanie?