Sandra Kubicka jakiś czas temu przyznała, że choruje na PCOS – zespół policystycznych jajników, na skutek którego przytyła 17 kilogramów, pojawiły się u niej również problemy skórne. Na Instagramie pokazała, gdzie robiły się jej wypryski. Było je widać nawet pod makijażem.

Sandra Kubicka zmieniła kolor włosów?! Podoba się wam w czarnym kolorze?

Sandra Kubicka pokazała wypryski spowodowane chorobą

Sandra Kubicka obecnie leczy się, a jej waga wróciła do normy. Podobnie jest ze skórą. Dziś modelka czuje się o wiele lepiej.

Jedna z fanek zapytała się jej jednak, gdzie najczęściej wyskakiwały jej krosty.

Na twarzy i na klatce piersiowej – napisała Sandra i dodała zdjęcie, na którym widać niewielkie wypryski mimo makijażu.

Sandra tak opisywała objawy swojej choroby:

Zostałam zdiagnozowana z PCOS… dla osób, które nie wiedzą, jest to choroba policystycznych jajników, na którą póki co nie ma lekarstwa i trzeba z tym żyć… ale można zmniejszyć objawy zmieniając styl życia oraz poprzez branie hormonów. U mnie syndrom dał o sobie znać w bardzo szybkim czasie… Zaczęłam tyć z prędkością światła, (17 kg) dostałam trądziku, na który nic nie pomaga, brak chęci do życia, brak energii na nic… Najśmieszniejsze jest to, że mój lekarz w USA od miesięcy mówił mi, że nic mi nie jest i wszystko jest super. Kobiety, róbcie sobie badania u wielu lekarzy, nie tylko u jednego – namawia Sandra.

Sandra Kubicka: Poświęcenie dla modelingu nie jest warte odwiedzin w szpitalu

Tak wyglądała cera Sandry Kubickiej:

Czym jest PCOS – zespół policystycznych jajników?

Zespół policystycznych jajników to zaburzenia hormonalne, które mają negatywny wpływ na ich funkcjonowanie. Objawami choroby są nieregularne miesiączki, dodatkowe kilogramy, przebarwienia na skórze, trądzik, nadmierne owłosienie, zaburzenia nastroju, problemy ze snem. Schorzenie nie wyklucza zajścia w ciążę, ale znacznie to utrudnia. Podczas leczenia przyjmuje się leki antyandrogenowe oraz dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Ważny jest zdrowy tryb życia i dieta.