Przyznaj szczerze: czy zdarza ci się trzymać pędzle do makijażu w łazience? Jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, niestety mamy złą wiadomość. Ciepło i wilgoć panujące w tym pomieszczeniu to idealne warunki dla rozwoju zarazków i bakterii. Jakie rzeczy nie nadają się zatem kompletnie do tego, aby przechowywać je w łazience?

ALPEN: sekret skutecznego zarządzania czasem i osiągania celów

Jakich rzeczy nie wolno trzymać w łazience?

Leki

Niektóre leki mogą ulegać pogorszeniu w wilgotnym środowisku łazienki, co może wpłynąć na ich skuteczność. Lekarstwa powinny być przechowywane w suchym i chłodnym miejscu, z dala od wilgoci.

Elektronika

Elektronika, tak jak suszarki do włosów, prostownice, lokówki czy elektryczne maszynki do golenia mogą ucierpieć w wyniku wysokiej wilgotności w łazience.

Perfumy

Chociaż większość kosmetyków jest dostosowana do przechowywania w łazience, pewne produkty, takie jak perfumy i niektóre kremy, mogą ulec zepsuciu w wyniku wilgoci. Warto przechowywać je w suchym miejscu.

Pędzle do makijażu

Przybory do makijażu, takie jak pędzle czy beauty blender powinny być trzymane z dala od wilgoci. Najlepszym miejscem dla nich będzie toaletka w sypialni.

Lakiery do paznokci

Jeśli zaobserwowałaś, że twoje ulubione lakiery do paznokci szybko stają się gęste i grudowate, jest to zapewne wina miejsca, w którym je przechowujesz. Przenieś je z łazienki do lodówki, a posłużą ci znacznie dłużej.

Manicure we francuskim wydaniu. Paryżanki stawiają teraz tylko na te kolory