Piegi to najlepsza pamiątka z ciepłych, letnich dni, ale sytuacja zmienia się, kiedy zamiast drobnych, brązowych plamek na naszej skórze zaczynają pojawiać się ciemne przebarwienia.

ZOBACZ TEŻ: 20 ZESTAWÓW ŚWIĄTECZNYCH POD CHOINKĘ. ZRÓB SWOIM BLISKIM WYJĄTKOWY PREZENT

Melasma to problem, który zazwyczaj dotyczy kobiet po 30 roku życia. Ciemne przebarwienia pojawiają się na czole, policzkach, a także w okolicach oczu i ust. Chcąc zatuszować ciemne plamki wykorzystuje się zabiegi rozjaśniające skórę, złuszczające peelingi, a nawet leczenie laserem, który ma rozbijać ciemny pigment. Ale na rynku pojawił się ostatni zupełnie nowy składnik, który już teraz bije rekordy popularności w Japonii i Korei Południowej – a jest nim kwas traneksamowy.

Przyjmowany doustnie ma pomóc w złagodzeniu bolesnych miesiączek, ale ostatnie badania dowodzą, że jest on również skuteczny w leczeniu przebarwień, pomagając skórze przywrócić blask i promienny wygląd.

ZOBACZ TEŻ: ANTI-AGING UST. NAWET NIE WIESZ ILE MOŻESZ ZROBIĆ, BY POPRAWIĆ ICH WYGLĄD!

Kwas traneksamowy nie jest jeszcze dostępny na rynku bez recepty, ale można znaleźć go w niektórych kosmetykach do pielęgnacji skóry. To nowy super składnik, który doskonale sprawdzi się w leczeniu stanów zapalnych i rozjaśnia przebarwienia.

Co Wy na to?

Rozpraw się z przebarwieniami i zaczerwienieniem skóry. Wystarczy jeden składnik

DermopHarma, Bio Serum Skin Archi-Tec, serum na twarz, szyję, dekolt i dłonie

Rozpraw się z przebarwieniami i zaczerwienieniem skóry. Wystarczy jeden składnik

Sesderma Hidraderm TRX Serum

Rozpraw się z przebarwieniami i zaczerwienieniem skóry. Wystarczy jeden składnik

AA, Color Detox, maska wyrównująca koloryt