Ta wiadomość ucieszy wiele osób: rowery miejskie znów są dostępne! A przynajmniej te na ulicach Warszawy.

Rower bezpieczniejszy od komunikacji

Rowery miejskie są zdecydowanie bezpieczniejszą alternatywą dla komunikacji miejskiej. Dlatego właśnie informacja o powrocie usługi ucieszyła wiele osób. Przede wszystkim chodzi o komfort psychiczny i zachowanie odstępu od innych ludzi. W przypadku roweru nie musimy z nikim mieć styczności, co znacznie ułatwia nam dystansowanie się.

GIS opublikował nowe informacje o żywności i koronawirusie

Rekreacja

Dodatkowo jazda rowerem pozytywnie wpływa na nasz stan psychiczny. Jest to świetna metoda na rekreacyjne spędzenie czasu. A w czasie, w którym większość rekreacji została zakazana, jest to niezwykle cenne.

Zabezpieczenia

Veturilo w ramach prac serwisowych i relokowania rowerów będzie czyściło specjalnymi preparatami odkażającymi kierownice, siodełka, linki z kodem i ekrany dotykowe w terminalach na stacjach.

Dodatkowe zabezpieczenia

Jednak będzie to czyszczenie tylko podczas prac serwisowych. Przedstawiciele zapewniają, że korzystanie z rowerów jest bezpieczne, jednak warto zwiększyć bezpieczeństwo własnymi działaniami. Co możemy zrobić, aby zapewnić zmniejszyć stres związany z obawą zakażeniem koronawirusem?

Odmrażanie gospodarki trwa. Wielkie sieciówki rezygnują z punktów stacjonarnych w galeriach handlowych

Kilka rozwiązań

Jest kilka prostych sposobów. W sklepach dostępne są pokrowce na siodełko, które możemy nakładać na wybrany przez nas egzemplarz. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dany rower jest prosto po serwisie i został odkażony, możemy robić to samodzielnie. Miejsca, o których warto pamiętać, to kierownica, dzwonek, hamulce, linka z kodem oraz zamontowany koszyk. A jeśli nie chcemy przecierać urządzenia własnym preparatem, możemy założyć jednorazowe rękawiczki, które nałożymy tuż przed wypożyczeniem i zdejmiemy od razu po oddaniu roweru. Wystarczy wtedy dodatkowo odkazić dłonie. Podczas jazdy pamiętajmy o tym, by nie dotykać przodu naszej maseczki lub materiału, którym zasłaniamy twarz.