Znana polska firma InPost będąca operatorem logistycznym, wprowadza nowe paczkomaty służące do odbierania i nadawania przesyłek. W sklepach Żabka staną… Robomaty. W nowych urządzeniach firmy można szybko nadawać i odbierać paczki, ważące maksymalnie 7 kg.

Sekretne znaczenie symbolu na metkach, które musisz znać. Dzięki temu zakupy będą o wiele łatwiejsze

Idzie nowe. Robomaty w miejsce paczkomatów

Robomaty, które pojawią się w sieci sklepów Żabka, są w pełni zautomatyzowane. Nowoczesne paczkomaty wykorzystują system podawania i odbioru, wykorzystujący działanie robota kartezjańskiego. Główną różnicą nowego urządzenia jest to, że posiadają tylko jedną skrytkę-komorę, za pomocą której można nadawać i odbierać przesyłki.

Nową maszynę obsłużysz w szybki i intuicyjny sposób dzięki aplikacji InPost Mobile lub używając ekranu na maszynie. Bez potrzeby szukania odpowiedniej skrytki w maszynie przesyłka szybko i sprawnie znajdzie się w głównej komorze — czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie firmy.

Jak działa Robomat?

Aby odebrać lub nadać paczkę należy zeskanować kod QR, lub wpisać kod nadania/odbioru na elektronicznym ekranie. Zaletą Robomatu jest to, że posiada jedną główną komorę i klienci nie muszą szukać swojej przesyłki po wielu skrytkach.

Jak nadać paczkę? Należy umieścić ją w głównej komorze, a trzy różne kolory informują o jej rozmiarze: mała 25x40x8 cm – żółta, średnia 25x40x18 cm – niebieska i duża 25x40x48 cm – zielona.

Maksymalna waga przesyłki powinna wynosić 7 kg. To kolejna inicjatywa InPostu, który niedawno wprowadził inny model paczkomatów – Appkomaty, w których nadawać i odbierać paczki można jedynie za pomocą aplikacji InPost Mobile.