Malowanie pisanek to piękna tradycja, każdy się chyba zgodzi.

Warto wprowadzić się w świąteczny nastrój wykonując piękne pisanki samodzielnie.

Propozycji jest naprawdę sporo, od tych bardziej tradycyjnych, po nowe i bardzo pomysłowe.

Największym problemem pozostaje już tylko wybór wzoru i techniki, ale nie martwcie się – wszystkie one są stosunkowo łatwe do wykonania.

Ozdobione stemplami: Możemy kupić gotowe stempelki lub wykonać je samodzielnie z filcu. Najbardziej przydadzą się te o okrągłym kształcie. Farbką (może być plakatowa lub gwasz) odciskamy wzorki, czekamy aż wyschną i pisakiem dorysowujemy szczegóły.

Proste, a jakie zabawne! Kurczaczki z jajek możemy wykonać doklejając „dzióbki” i „grzebienie” wykonane z filcu lub papieru.

Tu potrzebna będzie bibuła i kolorowy papier bądź gotowe kwiatuszki do scrapbookingu.

Pisanki retro w nowoczesnym wydaniu. Potrzebny będzie ozdobny papier do scrapbookingu, ale tak naprawdę równie dobrze wykorzystać można zwykłe, dekoracyjne serwetki. Wycinamy wzory i naklejamy na pisanki.

Wzór będzie trwalszy, jeśli naniesiemy go metodą decoupage.

Zabawne pisanki malowane klejem bądź pisakiem brokatowym. Zamiast kółeczek możemy nanieść własny wzór bądź napis. Nie trzeba chyba dodawać, że najlepiej prezentować się on będzie na jajkach o białej skorupce.

Możecie też z taśmy klejącej (dwustronnej) wyciąć kółeczka czy kwiatki, nakleić na pisanki, a następnie obsypać sypkim brokatem (jak na zdjęciu).

Pastelowe jajka ozdobione źdźbłami trawy. Wyglądają bardzo elegancko.

Malowane farbkami do jajek pisanki ozdobiono kwiatuszkami do scrapbookingu.

Tych jajek w ogóle nie trzeba malować. Potrzebny za to będzie kolorowy papier bądź folia i kawałek wstążeczki.