„Resident Evil: Remedium”, nowy serial, który pojawił się na platformie Netflix, nie zbiera dobrych recenzji, zarówno od ekspertów jak i fanów kultowej serii. Pojawiają się nawet opinie, że to jedna z najgorszych produkcji w historii… telewizji.

Netflix potwierdza. Będzie drugi sezon południowokoreańskiego hitu „Squid Game”

Znawcy „Resident Evil” są przekonani, że najnowszy serial w reżyserii Andrew Dabba w najmniejszym stopniu nie zbliża się do popularności znanej marki.

„Resident Evil: Remedium” najgorszy w historii? Niewypał Netflixa

„Resident Evil: Remedium” to kolejny produkt od amerykańskiego giganta streamingowego. Serial oparty jest na japońskiej serii gier o tej samej nazwie autorstwa Capcom. Na tym prawdopodobnie kończą się podobieństwa serialu w reżyserii Andrew Dabba…

Pierwszy film z serii „Resident Evil” miał premierę w 2002 roku i od tamtej pory powstało sześć części. Obecna wersja to jednak spore rozczarowanie, o czym świadczą między innymi oceny w takich serwisach jak IMDB, gdzie wynik oscyluje na poziomie 3,7/10. W Rotten Tomatoes ocena wyniosła zaledwie 26 proc., z kolei na Filmweb to jedynie 3,9.

Co spowodowało tak słaby wynik najnowszej produkcji Netflixa, która powstała przy współpracy z Constantin Film? „Resident Evil” na Netflixie to prawdopodobnie najnudniejszy, bezsensowny śmieć, jaki widziałem w tym roku. Nie ma nic wspólnego z oryginałem. Jest tak zły, że w porównaniu z nim filmy z Millą Jovovich wyglądają jak dzieła sztuki — czytamy na Twitterze we wpisie „The Critical Drinker”, użytkownika recenzującego filmy, którego obserwuje ponad 145 tys. osób.

„Resident Evil: Remedium” dostępny na Netflixie

Pewne jest to, że „Resident Evil: Remedium” nie poszedł w ślady „Squid Game” czy „Stranger Things”. Te produkcje z każdym kolejnym dniem biją rekordy popularności.

Serial zagościł na platformie 14 lipca. Reżyserem jest Andrew Dabb. W obsadzie znaleźli się m.in. Ella Balinska, Lance Reddick i Adeline Rudolph. Akcja ma miejsce w 2036 roku, kilkanaście lat po tym jak groźny wirus opanował świat. Główna bohaterka Jade Wesker walczy z zarażonymi o przeżycie i przysięga, że policzy się z winnymi.