Minęło kilka miesięcy, odkąd książę Harry i Meghan Markle oszołomili internet, otwierając się przed Oprah Winfrey na temat ich trudności w rodzinie królewskiej. Oskarżenia o rasizm i zastraszanie były dość klarowne. Po wywiadzie każdy łaskawie zaoferował swoje dwa grosze na temat tego, co różni członkowie rodziny królewskiej myślą o toczącej się dyskusji. W przypadku zmarłej matki Harry’ego, księżnej Diany, jest to nieco trudniejsze, ponieważ lady Di nie ma już z nami. Nie powstrzymało to królewskich obserwatorów przed spekulacjami.

W kwietniu Us Weekly poinformował, że według królewskiego eksperta Andrew Mortona, Diana nie zaakceptowałaby niesławnego wywiadu. „Uznałaby, że Harry i Meghan prawdopodobnie za wcześnie użyli broni nuklearnej”, powiedział Morton, który konsultował między innymi megahit Netflixa „The Crown”. Ich postawa wydawała się nieco zaskakująca, biorąc pod uwagę dobrze udokumentowane problemy Księżniczki Ludu z prywatnością i ingerencją prasy.

Prawda na temat relacji Kate Middleton i Camilli Parker Bowles

Meghan Markle i Diana Spencer: silne osobowości

Królewska biografka Katie Nicholl powiedziała, że księżna Diana byłaby zachwycona, widząc księcia Williama z żoną idealną Kate Middleton. Niestety mogłaby mieć więcej problemów z zaakceptowaniem żony księcia Harry’ego, Meghan Markle. Trudno zgadnąć, jakimi uczuciami Diana obdarzyłaby Meghan, ale autorka książki przypuszcza: „Byłaby zachwycona faktem, że Harry poślubił dwurasową, rozwiedzioną hollywoodzką aktorkę”. Natomiast decyzje o opuszczeniu rodziny królewskiej i tak szczerym otwarciu się na wiele problemów z mediami mogły sprawić, że Diana poczułaby się urażona.

Harry i Meghan nie byli tak sprytni jak Diana. Ingrid Seward, która redaguje czasopismo Majesty o tematyce królewskiej, powiedziała, że kobiety starłyby się ze względu na ich porównywalnie silne osobowości. Meghan nie czułaby się komfortowo, wysłuchując rad Diany, co mogłoby spowodować konflikt między nimi.

Księżna Diana mogła być onieśmielona przez Meghan Markle

Biograf księżnej Diany, Andrew Morton, odrzucił twierdzenia, że nie dogadałaby się ona z Meghan Markle. Diana jednak mogłaby być „onieśmielona pierwszym spotkaniem” z amerykańską aktorką. Księżna byłaby pod wrażeniem umiejętności publicznego przemawiania Markle, nad czym pracowała ona przez większość swojego życia. Istnieje prawdopodobieństwo, że Diana zobaczyłaby wrażliwą stronę kobiety, która doznała urazu psychicznego podczas pierwszej ciąży.

Nieopowiedziana prawda o jedynej córce królowej Elżbiety II. Ma kryminalną przeszłość i prawie została porwana

Kochająca matka byłaby szczęśliwa z powodu szczęścia syna

Według tych, którzy byli blisko zmarłej księżnej Diany, najprawdopodobniej chciałaby ona, aby jej synowie byli szczęśliwi. Była przyjaciółka Diany, księżna Yorku Sarah Ferguson, powiedziała, że Diana Spencer byłaby dumna ze swoich synów.
Były kamerdyner Diany powiedział magazynowi Closer, że „Harry poślubił Meghan, ponieważ jest ona jak Diana.”. Oczywiście mogłyby się od czasu do czasu się ze sobą ścierać. Obie panie są znane jako kobiety silnej woli i zawsze zdecydowanie bronią tego, w co wierzą. Te cechy, w połączeniu z matczyną miłością Diany do księcia Harry’ego, prawdopodobnie gwarantowałoby słodki związek między najważniejszymi kobietami w jego życiu.