Chcecie zasięgnąć profesjonalnej porady na temat pielęgnacji skóry? Nasza ekspertka, Anna Didiuk z krakowskiego Salonu Odrodzenie odpowie na Wasze pytania.

Co tydzień publikować będziemy jej odpowiedzi na wybrane pytania.

Jeśli macie wątpliwości lub problemy – piszcie na adres iza(małpa)zeberka.pl. W temacie wiadomości koniecznie wpiszcie „Pytanie o urodę”. Maile o innym temacie nie będą rozpatrywane.

Czekamy – odpowiedzi pojawią się w przeciągu ok. tygodnia.

Czy używanie tuszu do rzęs ma wpływ na szybsze tworzenie się zmarszczek? 

Samo używanie tuszu do rzęs nie wpływa na tworzenie się zmarszczek natomiast wpływa na wycieranie i kruszenie rzęs. Problem zaczyna się w sytuacji nieprawidłowego demakijażu okolicy oka. Powszechnym błędem jest zmywanie żelem i palcami, wtedy występuje „efekt pandy” gdzie tusz ma rozprowadzony wokół skóry oczu. Innym sposobem jest intensywne tarcie wacikami nasączonymi preparatem do demakijażu. W tych przypadkach tusz jest rozprowadzany na okolice skóry wokół mięśnia okrężnego oka a sama skóra po przez pocieranie jest rozciągana. Osobiście zalecam trochę inny sposób.
1. Na waciki umieszczamy preparat do demakijażu.
2. Przykładamy do oczu i chwilę przytrzymujemy uciskając delikatnie linie rzęs ( w celu rozmiękczenia tuszu).
3. Odkładamy waciki.
4. Jeden z wacików rozdzielamy na dwie „chudsze” połówki, a następnie składamy je na pół tworząc półksiężyc.
5. Jedną półksiężycową połówkę podkładamy pod dolna linie rzęs i zamykamy oko (stanowi ona podkład).
6. Drugą półksiężycową połówką robimy demakijaż.
7. To samo powtarzamy na drugim oku.
8. Później bierzemy nowy nasączony wacik i domywamy pozostałości makijażu.

Ta metoda pozwala na prewencję anty-starzeniową skóry wokół okrężnego oka. Zabezpiecza skórę przed rozciąganiem i osiadaniem składników tuszu. Jest ona wykorzystywana przy demakijażu w salonach kosmetycznych ponieważ jako kosmetolodzy zawsze działamy na korzyść skórze, a nie na odwrót. Czasowo trwa trochę dłużej, ale przynamniej jeden czynnik wzmagający powstawanie zmarszczek wokół oczy będzie wyeliminowany.

Pozdrawiam
Anna Didiuk
www.salonodrodzenie.pl

Uwaga! Treści zawarte w dziale „Pytanie o urodę” mają charakter informacyjny. Wszelkie konkretne działania powinny być dostosowane indywidualnie po wywiadzie i diagnozie u specjalisty.