Chcecie zasięgnąć profesjonalnej porady na temat pielęgnacji skóry? Nasza ekspertka, Anna Didiuk z krakowskiego Salonu Odrodzenie odpowie na Wasze pytania.

Co tydzień publikować będziemy jej odpowiedzi na wybrane pytania.

Jeśli macie wątpliwości lub problemy – piszcie na adres iza(małpa)zeberka.pl. W temacie wiadomości koniecznie wpiszcie „Pytanie o urodę”. Maile o innym temacie nie będą rozpatrywane.

Czekamy – odpowiedzi pojawią się w przeciągu ok. tygodnia.

Mam pytanie a propos depilacji brwi i włosków tuż nad nimi. Czy to prawda, że nie powinno się depilować brwi tuż nad ich górną linią, a jedynie wyrywać włoski pod dolną? Spotkałam się z opiniami, że wyrywanie włosków nad brwiami może spowodować uszkodzenie nerwów, czy to prawda? Czy faktycznie niebezpieczna jest depilacja powyżej górnej linii brwi? 
Pozdrawiam.

Tak naprawdę wszystko zależy od kształtu brwi. Preferuje się regulowanie brwi poniżej dolnej linii. W przypadku kiedy mamy linie brwi bardzo rozrzuconą, jest możliwość podregulowania linii górnej w celu nadania określonego kształtu. Zawsze dążymy do układy brwi, gdzie najszersze są przy początku i zwężają się ku końcówkom. Grubość brwi jest dobierana zawsze indywidualnie i związana jest z naturalnym układem. Ogólnie unikamy depilacji ponieważ skóra w okolicy oczu jest bardzo delikatna i staramy się jej wtórnie nie rozciągać, dodatkowo podczas depilacji nieumiejętnej może uszkodzić skórę i pozbyć się zbyt dużej ilości brwi, co rzutować może na przyszły kształt. Osobiście nigdy nie spotkałam się ze stwierdzeniem odnośnie uszkodzenia nerwów, że może ono wynikać z faktu delikatności skóry w tym obszarze. Nerwy są rozmieszone na całym ciele, więc znaczyłoby to, że istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia innych nerwów przy zabiegu depilacji. Osobiście uważam że to mit.

Pozdrawiam
Anna Didiuk
Salon Odrodzenie

Uwaga! Treści zawarte w dziale „Pytanie o urodę” mają charakter informacyjny. Wszelkie konkretne działania powinny być dostosowane indywidualnie po wywiadzie i diagnozie u specjalisty.