Chociaż wielu może wydawać się to dziwne jest wiele kobiet, które chciałyby nabrać bardziej kobiecych kształtów i przybrać na wadze. W czasach anorektycznie chudych modelek trudno zrozumieć, że są osoby, które mają problem z przytyciem. Jeśli jesteś jedną z nich, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak w zdrowy sposób zyskać kilka kilogramów.

Pamiętaj, że każda dieta, zarówno odchudzająca jak i „pogrubiająca” powinna być przede wszystkim zdrowa i skonsultowana z lekarzem. Jeśli chcesz przytyć, powinnaś uzbroić się w cierpliwość, bo niekiedy może to być znacznie trudniejsze niż schudnięcie. Problem mogą mieć zwłaszcza osoby z bardzo szybką przemianą materii, nadpobudliwe, żyjące w biegu i stresie.

Aby przytyć i nie stracić zdrowia nie wystarczy przyjmować ogromnej ilości jedzenia, spożywać dużo słodyczy i tłustych pokarmów, bo to może prowadzić do niestrawności, wzdęć i wymiotów. Dieta musi łączyć produkty zdrowe i jednocześnie kaloryczne oraz w największym stopniu uwzględniać węglowodany, które przekształcają się w tkankę tłuszczową. Jadłospis powinien zawierać ok. 3500 kcal, a w jego skład powinny wchodzić:

Węglowodany proste – pieczywo, makarony, wafle ryżowe, biały ryż
Tłuszcze – śmietana, pełne mleko, masło, sery, oliwa
Produkty białkowe – mięso, nabiał,
Owoce – banany, awokado, truskawki, ananas
Ryby morskie
Suszone owoce
Kefiry, jogurty, serki homogenizowane
Miód

Aby dieta zakończyła się sukcesem pamiętaj o kilku zasadach:

– jedz regularnie 5-6 posiłków w ciągu dnia o stałych porach, między posiłkami nie rób przerw dłuższych niż 4 godziny
– spożywaj zdrowe tłuszcze pochodzące z ryb morskich, awokado, orzechów, oliwek i oliwy, tłuszcze pochodzenia zwierzęcego spożywaj w umiarkowanych ilościach,
– zamiast wody pij soki owocowe i warzywne, oraz napoje mleczne,
– zastąp słodycze, które nie mają żadnych wartości odżywczych miodem, suszonymi owocami, jogurtami, orzechami lub bakaliami,
– ćwicz – rozwiniesz tkankę mięśniową i pobudzisz apetyt
– staraj się unikać stresu i napięć, znajdź w ciągu dnia kilka minut na wyciszenie i relaks
– zrezygnuj z papierosów, kawy oraz mocnej herbaty

Stosując się do powyższych zasad powinnaś przybierać na wadze ok. 0,5 kg tygodniowo. Zmiany w odżywianiu wprowadzaj stopniowo, aby zbytnio nie obciążać organizmu. Bądź wytrwała i konsekwentna a niebawem zobaczysz efekty.