Jemima Khan to producenta filmowa, która była bliską przyjaciółką księżnej Diany. Odkąd serial The Crown pojawił się na Netfliksie, kobieta publicznie wyrażała swoją aprobatę, a nawet została zaangażowana jako konsultanta podczas tworzenia piątego sezonu. Niestety współpraca nie powiodła się, a Khan poprosiła o to, aby usunąć jej nazwisko i nie łączyć z produkcją serialu.

Powodem zerwania współpracy miało być nieodpowiednie sportretowanie księżnej Walii. W wywiadzie udzielonym The Sunday Times powiedziała: Było dla mnie bardzo ważne, aby ostatnie lata życia mojej przyjaciółki zostały przedstawione dokładnie i ze współczuciem, co nie zawsze miało miejsce w przeszłości. Dodała także, że najnowsza produkcja Netfliksa również nie oddała pełnego i prawdziwego obrazu ostatnich lat życia księżnej Diany. Jej słowa skierowane były głównie do Petera Morgana – reżysera The Crown. [Nie potraktował historii Diany] z takim szacunkiem i współczuciem, jak miałam nadzieję.

Helena Bonham Carter dosadnie o kontynuacji serialu The Crown

Przyjaciółka księżnej Diany szczerze o małżeństwie z Karolem

Jemima Khan jest scenarzystką filmu Plan na miłość (What’s Love Got to Do With It), którego polska premiera będzie miała miejsce już 24 lutego. Jej najnowszy projekt filmowy porusza temat poszukiwań prawdziwej miłości we współczesnych czasach oraz aranżowanych małżeństw. Khan w rozmowie z Sky News przy okazji promocji swojej najnowszej produkcji nawiązała do małżeństw księżnej Diany i króla Karola III, twierdząc, że ich związek był zasadniczo zaaranżowany.

Książę Harry przyznaje, że „sprawdza fakty” podczas oglądania „The Crown”

Scenarzysta i przyjaciółka księżnej Walii powiedziała, że aranżowane małżeństwa są uniwersalną koncepcją, która jest wykorzystywana w różnych kulturach. Wiem, że często może się to wydawać zupełnie obcą koncepcją, ale większość małżeństw, nawet we współczesnym świecie, jest aranżowana, jeśli spojrzeć na globalną populację. Nie tak dawno temu było to swego rodzaju normą, nawet w Wielkiej Brytanii wyjaśniła Jemima Khan i posłużyła się przykładem małżeństwa księżnej Diany i Karola III. Ich małżeństwo było zasadniczo zaaranżowane – dodała.

Od dawna spekuluje się, że babcie Karola i Diany – Królowa Matka i Lady Fermoy – były swatkami stojącymi za ich związkiem. Kiedy Karol i Diana zaręczyli się w lutym 1981 roku, on miał 32 lata, ona 19, a spotkali się zaledwie kilka razy. Rodzina królewska dążyła do tego, aby przyszły wówczas król w końcu się ożenił i spłodził następcę tronu. Para pobrała się 29 lipca 1981 roku.