Wkraczając w nowy rok jesteśmy gotowi na zmiany. Pełni nowej energii chętnie sięgamy po nowości i zmieniamy dotychczasowe przyzwyczajenia. Początek roku to dobry czas na weryfikację trendów kosmetycznych. Niektóre z nich odchodzą w zapomnienie, a na ich miejsce pojawiają się zupełnie nowe sposoby na zadbanie o wygląd i utrzymanie dobrej kondycji skóry i włosów.

Akcesoria, dzięki którym zabłyśniesz w 2023 roku. Będą szalenie modne

Niemodne trendy kosmetyczne, które porzucamy w 2023 roku  

Makijaż

W 2023 roku odchodzimy od brzoskwiniowych, ciepłych odcieni i miękkiego wykończenia w makijażu. Stawiamy za to na chłodniejsze i bardziej wyraziste kolory, które czerpią inspirację z estetyki grunge z lat 90.

Fryzury

Mała zmiana, która daje nieoczekiwanie wielki efekt. Mowa oczywiście o przedziałku. W 2023 roku żegnamy się z prostym, centralnym podziałem. Zamiast przedziałka na środku przesuwamy linię na bok. W ten szybki sposób zyskamy większą objętość pasm i swobodny wygląd.

Koloryzacja włosów

Platynowy blond, który miał swój wielki moment w 2022 roku, teraz odchodzi w zapomnienie. W przypadku jasnych odcieni, skupiamy się na mniej inwazyjnych rozwiązaniach, które nie wymagają częstych wizyt w salonie. Baleyage w cieplejszych odcieniach blondu to z pewnością jeden z trendów, który pozostanie z nami przez kolejnych 12 miesięcy. Jasne pasma rozpoczynające się mniej więcej w od połowy głowy z coraz bardziej wyrazistym rozjaśnieniem przy końcówkach włosów to jedna z najlepszych i najmniej wymagających opcji.

Te sukienki to najnowszy trend Y2K, który powraca do mody

Pielęgnacja skóry

W 2023 roku nie zapychamy już naszych szafek kosmetycznych produktami do pielęgnacji skóry. Zamiast tego będziemy praktykować skinimalizm. Przynosząca faktyczne rezultaty rutyna pielęgnacyjna nie powinna polegać na ilości, ale na jakości produktów. Nie musimy więc codziennie stosować 10-etapowego schematu oczyszczania, jeśli nie przynosi oczekiwanych efektów. Lepszym rozwiązaniem jest ograniczenie stosowania kosmetyków i skupienie się na spersonalizowanej pielęgnacji z dokładnym dobraniem składników aktywnych.