Przesadziłaś z opalaniem? Na pewno obiecałaś sobie, że nigdy więcej nie zapomnisz o kremie z filtrem. Nie jesteśmy tu po to, aby cię karcić. Niestety nie ma magicznego zaklęcia, które cofnęłoby to, co się stało. Pewna kobieta znalazła klucz do złagodzenia bólu. Jej sposób wywołał wiele kontrowersji.

Cindi Allen-Stewart zyskała popularność w mediach społecznościowych po opublikowaniu swojego sposobu na walkę ze skutkami oparzenia słonecznego. Jest dość niecodzienny, ale według internautki skuteczny. Kobieta twierdzi, że skórę leczy… mentolową pianką do golenia. Brzmi absurdalnie? Wystarczy rzucić okiem na wyniki.

ZOBACZ TEŻ: DOMOWA MASECZKA, KTÓRA URATUJE SKÓRĘ, GDY PRZESADZISZ Z OPALANIEM!

Obok opublikowanych zdjęć Cindi dodała obszerną instrukcję postępowania z pianką. Nie należy jej wcierać, a jedynie pozwolić osiąść na skórze i czekać aż wyciągnie ciepło. I choć nie wszyscy internauci uznali metodę Cidni za bezpieczną, jej post w mgnieniu oka stał się viralem.

W pierwszych godzinach po oparzeniu organizm próbuje zareagować na traumę, zwiększając przepływ krwi do poparzonego obszaru. Dlatego właśnie skóra staje się czerwona. Wraz ze wzrostem przepływu krwi dochodzi do nasilenia stanu zapalnego w tym obszarze. Jeśli ból jest nie do wytrzymania warto sięgnąć po tabletki przeciwbólowe, aby złagodzić stan zapalny i zmniejszyć ból. Ulgę przyniosą również zimne kompresy lub maski z jogurtu.

ZOBACZ TEŻ: STOSUJESZ TABLETKI PRZECIWSŁONECZNE? EKSPERCI WYDALI OFICJALNY KOMUNIKAT!

Jak wy redukujecie bolesne oparzenia słoneczne?