Jeszcze do niedawna pod hasztagiem ProudBoys mogliśmy znaleźć treści, które tworzyli członkowie skrajnie prawicowej grupy. Teraz jego znaczenie zupełnie się zmieniło. Wszystko za sprawą pary gejów, którzy nadali mu wartość tolerancji i akceptacji. Opublikowali swoje zdjęcie i opatrzyli je podpisem #ProudBoys. Fotografia szybko stała się popularna w sieci, a w ślady poszły również inne pary pozostające w homoseksualnych związkach. W sieci zaczęło pojawiać się coraz więcej podobnych wpisów. Tym sposobem treści, które znajdziemy pod niezwykle popularnym już hasztagiem, odnoszą się do tolerancji i miłości bez barier.

#ProudBoys – hasztag, który zmienił znaczenie

Cała akcja stała się bardzo popularna tuż po debacie prezydenckiej w USA. Podczas jednej w wypowiedzi, obecny prezydent Donald Trump odniósł się do prawicowej organizacji Proud Boys Ten kraj potrzebuje prawa i porządku ­– powtarzał podczas wystąpienia. Proud Boys, cofnijcie się i czekajcie z boku. Ale powiem wam, że ktoś musi coś zrobić z Antifą i lewicą, bo to nie jest prawicowy, tylko lewicowy problem. Tuż po zakończeniu debaty w sieci pojawiło się wiele głosów krytyki. Wspomniana organizacja Proud Boys jest znana z szerzenia skrajnie prawicowych poglądów. Jej założycielem jest Kanadyjczyk Gavin McInnes. Od początków powstania grupy minęło już 4 lata, a jej sieć rozrosła się do tego stopnia, że funkcjonuje nie tylko w samej Ameryce, ale również Australii, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Członkowie grupy sami określają się jako szowiniści Zachodu.

Równość płci: w Bombaju na sygnalizacji świetlnej widnieje postać kobiety

W odpowiedzi na wypowiedź Donalda Trumpa w sieci pojawiło się wiele głosów, które sprzeciwiają się jego retoryce. Wśród osób, które odniosły się do słów prezydenta znalazł się George Takei – aktor znany głównie z serialu Star Trek. Jego wpis w sieci, który był skierowany do społecznośći LGBT wywołał ogromny odzew. Aktor zachęcał osoby homoseksualne, aby robili zdjęcia dokumentujące ich związek, a następnie publikowali je w sieci z oznaczeniem #ProudBoys. Na reakcję nie trzeba było długo czekać.

#ProudBoys od nacjonalizmu po tolerancję

Pod hasztagiem ProudBoys możemy znaleźć zdjęcia szczęśliwych, zakochanych mężczyzn. Na Twitterze i Instagramie hasztag jest niesamowicie popularny – a zamiast homofobicznych treści znajdziemy tam obrazy tolerancji, miłości i akceptacji. Wzmianka o akcji i nowym znaczeniu hasztagu pojawiła się także na profilu kanadyjskich oddziałów wojskowych stacjonujących na terenie Stanów Zjednoczonych. Na zamieszczonym zdjęciu widzimy żołnierza, który całuje swojego partnera. Z prostym podpisem miłość to miłość.