Woda jest jednym z najbardziej podstawowych zapotrzebowani naszego organizmu. Dzięki niej regulujemy nawilżenie naszego ciała, odpowiednie spożycie wspomaga przemianę materii, a także ma dobroczynny wpływ na naszą cerę. Wiesz, że Twoje problemy z trawieniem mogą wziąć się właśnie od tego, że pijesz za mało? W odwodnionym organizmie możemy także zaobserwować wzrost ciśnienia i cholesterolu.

Zacznijmy od tego, że picie powinno być naszym nawykiem. Kiedy zaczynasz odczuwać pragnienie, jest już za późno – to oznacza, że Twój organizm zaczyna się odwadniać! Dlatego zamiast czekać, aż je poczujesz, regularnie sięgaj po butelkę wody.

Jeśli do tej pory miałaś problem z wyrobieniem w sobie tego zwyczaju, mamy dla Ciebie kilka rad.

Twórz wody smakowe

Wiele z nas nie jest w stanie przełamać się do tego, aby pić wodę, ponieważ nie lubią jej smaku. W łatwy sposób możesz temu zaradzić, dodając do wody swoje ulubione składniki, np. liście mięty, kawałki cytryny, ogórka lub maliny. Jest to także idealny patent na wyeliminowanie z Twojej diety kolorowych napoi.

Dieta wegańska – skuteczny sposób na płaski brzuch

Noś wodę przy sobie

Na rynku dostępne są małe butelki z filtrem. Noś ją zawsze przy sobie i pij, gdy tylko nadarzy się okazja: gdy stoisz w kolejce, stoisz na przystanku autobusowym lub kiedy na kogoś czekasz.

Zainstaluj aplikację

Obecnie istnieje wiele aplikacji na telefon, które przypominają o tym, że powinno się napić wody. Warto wypróbować jedną z nich, ustawić preferowane spożycie i częstotliwość przypomnień.

Pij wodę w ważnych momentach dnia

Postaraj się wyrobić w sobie nawyk picia wody w określonych momentach dnia: gdy wychodzisz do pracy, gdy robisz obiad, gdy masz wyjść na spacer z psem, na trening lub na spotkanie.

Woda różana – jak przygotować ją w domu?

Pij wodę po obudzeniu się…

Pamiętaj, aby dodać do niej cytrynę. Jest to świetny sposób na nawodnienie oraz detoks organizmu. Zyskasz także bonus w postaci pomocy w zrzucaniu zbędnych kilogramów, ponieważ picie na czczo wody z cytryną wspomaga układ trawienny.

…i przed pójściem spać

Warto kończyć swój dzień szklanką wody. Postaw ją przy swoim łóżku i gdy się kładziesz, po prostu ją wypijaj.

Butelka wody na biurku

Postaw ją w widocznym miejscu, w którym będziesz mieć ją pod ręką. Za każdym razem, gdy będziesz potrzebować chwili oddechu, możesz po nią sięgnąć. Gdy to robiłam, bardzo często nawet nie zauważałam, kiedy piję, robiłam to bezwiednie, gdy musiałam się nad czymś zastanowić.

A czy Ty masz jakieś sprawdzone sposoby na wyrobienie w sobie nawyku picia wody?