Urządzanie wynajmowanego mieszkania to spore wyzwanie. Nie chcemy przecież wydawać dużych funduszy, a generalny remont i wyposażenie lokum w meble i funkcjonalny sprzęt to obowiązek właścicieli. Aby zyskać przytulny klimat i poczuć się dobrze w nowym miejscu możemy postawić na kilka dekoracji. To prosty sposób na to, by niedrogim kosztem odmienić wnętrze, a w razie przeprowadzki wszystkie dodatki możemy zabrać ze sobą. Kilka osobistych akcentów, ulubione kwiaty, a może dywan w oddającej Twój gust palecie kolorystycznej? Te niepozorne zmiany pomoga Ci lepiej zorganizować przestrzeń i wpłyną pozytywnie na Twoje samopoczucie.

Jak zmienić wygląd wynajmowanego mieszkania

Prostym i niedrogim sposobem na to, by nieco odmienić wygląd szafek łazienkowych lub kuchennych jest zakup dekoracyjnych uchwytów meblowych. Możesz postawić na metalowe modele pokryte złotą farbą lub zdecydować się na okrągłe gałki z motywem kwiatów. Kolejnym łatwym sposobem na zmianę wyglądu wynajmowanych wnętrz jest zainwestowanie w nowy żyrandol. Jeśli lubisz styl boho postaw na rattanowy klosz. Dodaj do tego kilka kwiatów i dekoracyjnych świec.

Instagramowe trendy w wystroju wnętrz, które łatwo wprowadzisz do swojego domu

Czy w Twoim wynajmowanym lokum drewniany parkiet już dawno ma za sobą okres świetności, a może szukasz sposobu na to, by zakryć podłogę z linoleum? Przykryj przestrzeń dużym dywanem, aby odwrócić uwagę od przestarzałego wyglądu. Jeśli chcesz zyskać przytulny klimat postaw na rozproszone światło i zainwestuj w nocną lampkę o niewielkich rozmiarach. Ściany możesz ozdobić zdjęciami lub plakatami z motywami na przykład z ulubionych filmów. Powiesisz je szybko i bezproblemowo na samoprzylepne gwoździe i unikniesz ryzyka zniszczenia ściany.

Ładna pościel, koc z frędzlami i obszerna pleca to kolejny pomysł na to, jak niedrogim kosztem udekorować mieszkanie i wprowadzić ciepły, przyjemny klimat. Miękkie i puszyste tekstylia potrafią wiele zmienić.

A jeśli w wynajmowanym mieszkaniu brakuje miejsca do przechowywania akcesoriów oraz blatu roboczego, na którym możesz przygotować posiłki, zainwestuj w przenośny wózek kuchenny. Dzięki temu zachowasz porządek i estetyczny wygląd w kuchni.