Silne bóle w trakcie okres to problem, z którym zmaga się prawie 3/4 kobiet w wieku rozrodczym. W trakcie „tych” dni większość z nas chce jedynie zaszyć się w domu, leżeć w łóżku i zajadać się smakołykami.

Jednak okazuje się, że bierne czekanie, aż ból minie nie jest najlepszym sposobem. Warto w tym czasie wstać z kanapy i wykonać kilka ćwiczeń, które złagodzą skurcze menstruacyjne.

ZOBACZ TEŻ: RIHANNA STWORZYŁA PIERWSZĄ POMADKĘ NA MIESIĄCZKĘ!! JAK WYGLĄDA JEJ KOLOR?

# Stań prosto i rozstaw nogi trochę szerzej niż szerokość Twoich ramion. Następnie zegnij się w talii i lewą ręką dotknij lewej stopy i jednocześnie prawą rękę trzymaj prosto w powietrzu. Po kilku powtórzeniach zrób to samo przy użyciu prawej ręki i stopy.

# Połóż na podłodze przy ścianie zwinięty w rulon ręcznik, usiądź na nim, dosuń plecy do ściany i skrzyżuj nogi. Następnie wydłużaj równomiernie boki tułowia pozostając w pozycji przez minutę.

# Usiądź na piętach, tak aby nogi były złożone blisko siebie i kolana znajdowały się przed Tobą. Pochylaj się powoli do przodu i postaraj się dotknąć kolan klatką piersiową, a czołem podłogi.

ZOBACZ TEŻ: OMG! DOSTAŁA KOSZMARNEJ MIESIĄCZKI NA ULICY, A LUDZIE… (VIDEO)

Swobodne wykonywanie tych ćwiczeń sprawi, że rozciągniesz mięśnie i dzięki temu ustąpią skurcze macicy, które są sprawcami tego nieprzyjemnego bólu w trakcie miesiączki.