Maseczka ochronna pozostanie z nami jeszcze na długo. Chociaż nakaz noszenia jej w przestrzeni publicznej nie jest już obowiązkowy, jeśli jesteśmy w stanie zachować dwumetrowy dystans od innych. To nadal są miejsca, gdzie będzie nam potrzebna.

Obowiązek zasłaniania ust jest nadal aktualny, jeśli przebywamy w zatłoczonych miejscach, np. autobusie czy sklepie. Aby nieco ułatwić noszenie maseczki ochronnej i nie popsuć fryzury istnieje pewien prosty trik. Zapewni nam bezpieczeństwo i stylowy wygląd. Wszystko, czego potrzeba to kilka wsuwek lub ozdobnych spinek do włosów.

Maseczka ochronna – jak ją nosić i nie rezygnować ze stylu

Jeśli musisz nosić maseczkę przez dłuższy czas, możesz wykorzystać prostą sztuczkę, która zapewni Ci wygodę i nada całości stylowego wyglądu.

Zachorowania na koronawirusa powrócą jesienią? Co z drugą falą zachorowań?

Stylistka włosów z Florydy Olivia Smalley podzieliła się swoim pomysłem na noszenie maseczki ochronnej. Na swoim Instagramie zamieściła krótki filmik instruktażowy.

Jeśli chcesz nadać całości modny wygląd, a dodatkowo zadbać o swój komfort wystarczy spiąć elastyczny pasek z tyłu tuż za uchem. Przymocuj go do włosów za pomocą ozdobnych spinek lub wsuwek.

Czy włączenie klimatyzacji zwiększa ryzyko zarażenia się koronawirusem?

To prosty sposób na to, by gumka nie uciskała na uszy, a jednocześnie lepiej przylegała do twarzy i dodała całości modnego wyglądu. Możesz spiąć ją do włosów związanych w kucyk lub warkocz.