Problem z koncentracją. W latach 20 XX wieku radzono sobie z tym problemem w specyficzny sposób
Problem z koncentracją w pracy to nie problem XXI wieku. Już w poprzednim stuleciu szukano rozwiązania na to, jak stać się bardziej produktywnym i wyeliminować wszystkie czynniki, które mogą powodować rozproszenie uwagi. Wynalazek o nazwie The Isolator powstał w 1925 roku. A jego twórcą był Hugo Gernsback.
The Isolator – sposób na poprawę koncentracji
Celem wynalazku, który dziś wzbudza skrajne emocje, była poprawa jakości pracy. Drewniany hełm izolujący z małymi otworami na oczy oraz rurkę odprowadzającą do butli z tlenem miał za zadanie skutecznie eliminować dźwięki z otoczenia. Gernsback twierdził, że jego wynalazek pomaga zmniejszyć hałas nawet o 95 procent.
Urocze dołeczki czy rak skóry? Urządzenie z 1936 roku, które zagrażało życiu kobiet
Hugo Gernsback i jego wynalazek z 1925 roku – hełm izolujący
Kolejną przydatną cechą było zawężone pole widzenia. Wycięte w drewnianym hełmie małe otwory na oczy powodowały, że osoba korzystająca z urządzenia miała przed oczami jedynie kartkę papieru. Chociaż całość wygląda bardzo intrygująco, twórca izolatora zachwalał jego przydatność. Pierwsza reklama urządzenia ukazała się w 1925 roku w magazynie Science and invention.
Sam wynalazca Hugo Gernsback był amerykańskim pisarzem i redaktorem naczelnym oraz członkiem The American Physical Society. Bardzo często uznaje się go również jako ojca sciene-fiction. Patrząc na zdjęcie jego dzieła – The Isolator – nie trudno w to uwierzyć.
Peleryny, maski i niebezpieczne maści. Krótka historia niechcianych piegów
Twórca szukał sposobu na to, by osiągnąć maksymalne skupienie podczas pracy, dlatego pierwszym klientem jego hełmu izolującego był on sam. Intrygujący wynalazek miał poprawiać koncentrację poprzez całkowitą izolację sensoryczną, dzięki czemu osoba korzystająca z drewnianego hełmu mogła skupić się wyłącznie pisaniu lub czytaniu.
Czy można osiwieć ze stresu?