Na temat relacji Kate Middleton i Meghan Markle powiedziano naprawdę wiele okropnych rzeczy. Co jednak z relacją z inną znaną królewską damą, Camillą Parker Bowles, czyli żoną księcia Karola? Przyjrzyjmy się relacji dwóch kobiet, które na co dzień nie mówią zbyt wiele o tej ciekawej, acz dziwnej i często napiętej relacji.

Pod wieloma względami są kompletnymi przeciwieństwami. W rzeczywistości mają ze sobą wiele wspólnego. Co najważniejsze, obie damy są żonami przyszłych królów. Wraz z ową informacją pojawiają się nie tylko przywileje życia królewskiego, ale i pułapki, których nikt poza rodziną królewską nie zrozumie. Inną ważną rzeczą, która je łączy, jest oczywiście książę William. Jego ojciec, książę Karol, poślubił Camillę w 2005 roku. Stało się to po długim romansie, który trwał przez całe pierwsze małżeństwo Karola ze zmarłą Dianą, księżną Walii. I chociaż nikt nigdy nie zastąpi Lady Di, książę William związał się ze swoją macochą, która obecnie jest częścią jego życia, jak również Kate.

Wszyscy mówią o stylówce Kate Middleton, którą miała na sobie podczas szczepienia

I chociaż każda kobieta chce dogadać się z teściami, można śmiało stwierdzić, że kobiety nie mają typowej dynamiki, która zachodzi między większością teściowych i synowych. Ale co dzieje się za zamkniętymi drzwiami pałacu?

Camilla Parker Bowles podobno nie chciała, aby książę William poślubił Kate Middleton

Kate Middleton poznała księcia Williama w 2001 roku, kiedy oboje byli studentami Uniwersytetu St. Andrews w Szkocji. Zaczęli jako przyjaciele, a w 2004 roku oficjalnie się już spotykali. Kilka lat później Kate brała już udział w głośnych wydarzeniach królewskich jako dziewczyna Williama, w tym w ślubie córki Camilli Parker Bowles, Laury, w 2006 roku. Camilla nie była tak oczarowana Kate jak William. W książce „Game of Crowns” autor Christopher Andersen napisał, że Camilla uznała, że Kate ma zbyt niski status, by zostać żoną Williama. Rodzice Kate prowadzą firmę zajmującą się sprzedażą wysyłkową. Camilla była członkinią arystokracji jeszcze zanim poślubiła księcia Karola.

Według Andersena Camilla była zazdrosna o popularność Kate. „Młoda, mądra i oszałamiająca Biała Królowa, znana jako zwykła Kate, pobudziła światową wyobraźnię, zanim jeszcze oficjalnie mogła pretendować do serca królewskiego kochanka”, napisał autor książki, chociaż „brakowało jej zarówno rodowodu jak i doświadczenia” Camilli.

Camilla udzieliła Kate rady przed ślubem z księciem Williamem

W miarę jak sprawy między Kate Middleton i księciem Williamem stawały się coraz poważniejsze, Camilla zapomniała o uprzedzeniu do Kate. Posunęła się nawet tak daleko, że udzieliła przyszłej księżnej Cambridge rady, czyli jak utrzymać się u boku mężczyzny pośród presji królewskich obowiązków. Camilla nalegała, by Kate była cierpliwa i dała jej następującą radę: „dopasuj swój plan zajęć – w zasadzie całe swoje życie – do niego”. Wygląda na to, że Kate wzięła to sobie do serca.

Camilla Parker Bowles podarowała Kate Middleton wyjątkowy prezent ślubny

Brat Kate Middleton, James, podarował szczęśliwej parze szczeniaka cocker spaniela, lecz większość królewskich krewnych trzymała się bardziej tradycyjnych prezentów: biżuterii. Książę Karol podarował przyszłej żonie zestaw składający się z bransoletki, kolczyków i pierścionka. Jeszcze przed ślubem podarował jej szafirowe kolczyki, które pasowały do jej pierścionka zaręczynowego (prezent od księcia Harry’ego , który odziedziczył go po swojej matce, Dianie). Camilla Parker Bowles dała Kate złotą bransoletkę z dwoma wygrawerowanymi literami C zwieńczonymi małymi koronami. Jedna litera oznacza Camillę, druga Catherine, czyli pełne imię Kate.

Tak wygląda dziewczyna „najseksowniejszego nerda na świecie”! Pasują do siebie?

Zachowanie Kate Middleton wobec Camilli nie było idealne

Kate Middleton jest raczej opanowana, ale nawet najlepsi gracze od czasu do czasu popełniają błędy. Została oskarżona o zniewagę Camilli Parker Bowles dwukrotnie. Pierwszy raz miał miejsce w 2018 roku. Kobiety siedziały obok siebie i w pewnym momencie Kate wydawała się patrzeć ze złością w kierunku Camilli. Rok później Kate prowadziła ożywioną rozmowę z królową Hiszpanii, Letizią, podczas gdy Camilla stała w pobliżu, odwrócona do nich plecami. Następnie, kiedy Camilla odwróciła się i próbowała dołączyć do rozmowy, została zignorowana.

Camilla Parker Bowles i Kate Middleton mają wspólny „niegrzeczny” występek

Arystokratki lubią jeść desery i nie przepraszają za słodycze. W specjalnym programie telewizyjnym „A Berry Royal Christmas” Kate powiedziała prowadzącej Mary Berry , że zawsze robi tort urodzinowy dla swoich dzieci. „Uwielbiam robić ciasta. Stało się trochę tradycją, że siedzę do północy z niedorzecznymi ilościami cukru. Kate i Camilla nie mogły powstrzymać się przed spróbowaniem słodyczy podczas wizyty w sklepie Fortnum & Mason z królową Elżbietą. Kate powiedziała: „Kocham czekoladę”, gdy badała coś, co nazywała „niegrzeczną” ladą czekoladową, Camilla wykrzyknęła natomiast: „Co za uczta!” podczas pobierania żelek.