Codzienne zmienianie dolnej części bielizny nie stanowi dla nas problemu. Po jednym razie od razu odkładamy majtki do kosza z brudną bielizną. Wahamy się natomiast, gdy przychodzi do zdecydowania o upraniu stanika. Z pewnością każda z nas zastanawiała się, jak często należy prać stanik. Latem robimy to częściej, ponieważ o wiele bardziej się pocimy. Niektóre z nas piorą staniki raz na miesiąc, inne raz na tydzień lub nawet codziennie. Czy jest jakaś zasada?

Menstruacyjny kostium kąpielowy możesz nosić podczas okresu. Działa jak bielizna menstruacyjna

Stanik w praniu: jak często należy to robić?

Stanik powinnaś prać jak najczęściej. Jako bielizna ma bezpośredni kontakt z naszą skórą. Jest on umiejscowiony w miejscu, które bardzo się poci, zwłaszcza przestrzeń tuż pod biustem. Nasz pot wsiąka w bieliznę, stając się idealnym środowiskiem do namnażania bakterii. Nie mówiąc o tym, że brud sprzyja elastyczności włókien. Jeśli nosisz stanik w naprawdę upalny dzień, upierz go po jednym dniu. Jeśli jest zima lub na zewnątrz panuje chłód, a Ty założyłaś stanik na kilka godzin, możesz założyć go na drugi dzień. Wszystko zależy od tego, jak długo nosiłaś bieliznę i jak bardzo danego dnia się spociłaś.

Odpoczywasz od stanika w czasie kwarantanny? Zapytałyśmy brafitterkę, czy wpływa to na kondycję biustu

Pranie stanika: jak zrobić to prawidłowo?

Niektóre panie są zwolenniczkami ręcznego prania bielizny. Faktycznie, istnieją materiały oraz modele, które należałoby prać tylko i wyłącznie w misce, jednak niektóre z nich można wrzucić do pralki. Są to staniki z usztywniają miseczką, bez ozdób oraz sportowe. Jeśli decydujesz się na upranie stanika w pralce, wykorzystaj woreczki do prania bielizny, aby uniknąć jej zniszczenia. W sklepach są również dostępne specjalne kule, które zapobiegają odkształcaniu bielizny. Koronkowe staniki z ozdobami powinnaś prać ręcznie, aby uniknąć rozerwania lub rozciągnięcia materiału. W przypadku prania ręcznego dodaj proszek lub płyn zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Bieliznę pierz w ciepłej, ale nie gorącej wodzie! Pozwól materiałowi nasiąknąć wodą, następnie ugniataj do wytworzenia się piany. Płucz w letniej lub zimnej wodzie. Nigdy nie susz bielizny mechanicznie! Pozwól jej wyschnąć na wieszaku. Nie odciskaj z niego wody zbyt mocno – zamiast tego przyduś materiał ręcznikiem lub bawełnianym t-shirtem. Częste i prawidłowe pranie stanika pomoże przedłużyć jego trwałość, aby mógł służyć Ci o wiele dłużej!