PMS to czas, w którym Twój organizm odmawia „posłuszeństwa”? Wszystko Cię boli i masz już tego dosyć? Łykałaś tabletki przeciwbólowe, ale wątroba na tym tylko ucierpiała? Jeśli na wszystkie te pytania odpowiedziałaś potwierdzająco, to znaczy, że ten artykuł jest idealny dla Ciebie. Jak sobie poradzić z uciążliwymi objawami PMS w naturalny i całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu sposób? Najlepszą alternatywą będą zioła! I to nie byle jakie!

Niepokalanek mnisi, to popularnie nazwane „kobiece zioło”, które przypomina działanie estrogenu, a co za tym idzie? Łagodzi bolesne skutki napięcia przedmiesiączkowego oraz wszelkie objawy związane z przekwitaniem. Częste spożywanie tego leczniczego zioła, pomaga w uregulowaniu gospodarki hormonalnej organizmu i co najważniejsze, można go dostać w każdym zielarskim sklepie.
Podobnie jak w przypadku Rumianku, to kolejne zioło uwielbiane przez kobiety. Przede wszystkim zwalcza różnego rodzaju infekcje oraz ma działanie rozkurczające, dlatego tak często sięgamy po niego podczas bolesnej miesiączki.

Poznaj skuteczne zioła na kobiece dolegliwości

Dobrze znana pokrzywa nadaje się nie tylko do odbudowy struktury włosa, idealnie działa również na układ krwionośny, dlatego jest tak często polecana kobietom, które mają obfite miesiączki. Działa również jako środek oczyszczający, poprawia stan cery i uspokaja. Podobnie jak melisa, napary z niej od lat pomagają nam w walce z bezsennością i poddenerwowaniem. Co najważniejsze – uspokaja, koi nerwy i pomaga zapanować nad wahaniami nastrojów, Ma również działanie antybakteryjne, więc wspiera układ odpornościowy i pomaga zwalczać drobne infekcje.

Dlatego, jeśli szukasz zdrowej i naturalnej alternatywy dla swojego organizmu, który zmaga się z uciążliwymi objawami PMS, sięgnij po stare, sprawdzone rady naszych mam i babć. Te zioła działają cuda i przede wszystkim nie są niebezpieczne dla naszej wątroby, która w XXI wieku wymaga szczególnej troski.

Poznaj przyczyny PMS TUTAJ.