Opowiadający o losach brytyjskiej rodziny królewskiej serial „The Crown” nadal wzbudza wielkie zainteresowanie. Powstała w 2016 roku produkcja niebawem doczeka się 6. i jednocześnie ostatniego już sezonu. Pierwsze odcinki skupione były wokół postaci królowej Elżbiety – momentu wstąpienia na tron, objęcia korony oraz pierwszych zagranicznych podróży dyplomatycznych. „The Crown” to jednak nie tylko przedstawienie wielkiej polityki, ale również mniej lub bardziej trafne spekulacje na temat prywatnego życia monarchini oraz jej bliskich.

Helena Bonham Carter dosadnie o kontynuacji serialu The Crown

O czym będzie 6. sezon The Crown?

Nadchodzący 6. sezon „The Crown” coraz bardziej przybliża się do współczesnych czasów. W najnowszych odcinkach widzowie będą mogli przyjrzeć się życiu Diany i Karola po rozpadzie ich małżeństwa. Pojawi się także wątek śmiertelnego wypadku samochodowego Lady Di, choć twórcy zaznaczyli, że sam moment katastrofy nie zostanie pokazany, a jedynie wydarzenia go poprzedzające.

Chociaż dokładna data premiery nie została jeszcze podana, zdjęcia z planu filmowego są już dostępne w sieci. Możemy zobaczyć na nich dobrze znane z poprzednich odcinków, jak i zupełnie nowe postacie, które pojawią się w najnowszym 6. sezonie „The Crown”. Tym razem w rolę księcia Harry’ego wcieli się aktor Will Luther Ford.

Przyjaciółka księżnej Diany zabrała głos. Jej szczere słowa o małżeństwie z Karolem zaskakują. Mało osób mówi o tym otwarcie

Z kolei księcia Williama zagra aż dwóch aktorów. W jego młodszą wersję wcieli się Rufus Kampa, z kolei wkraczającego w dorosłość następcę tronu zagra Ed McVey.

The Crown sezon 6: pojawi się scena z Kate Middleton

To nie koniec dobrych wiadomości. Fanów serialu z pewnością ucieszy fakt, że w najnowszych odcinkach pojawi się wątek Kate Middleton. Twórcy odtworzą moment spotkania przyszłych małżonków. Będzie to miało miejsce na terenie Uniwersytetu St. Andrews w Szkocji, gdzie obydwoje studiowali. W rolę księżnej Kate wcieli się aktorka Meg Bellamy.