Każdy poranek w twoim wykonaniu to istna walka z czasem? Śniadanie pochłaniasz w pośpiechu, jeszcze szybciej robisz makijaż, a kawę wypijasz w trakcie biegu na autobus? Taki scenariusz zna każdy z nas. Nie jest to jednak wizja perfekcyjnego poranka, który pozwoli nam poczuć się dobrze przez cały dzień…

Poranne rytuały mają wielki wpływ na nasz wygląd i samopoczucie podczas całego dnia, warto więc zadbać o jakość naszych poranków i wprowadzić do codziennej rutyny kilka prostych, ale ważnych czynności.

WIECZORNE NAWYKI, KTÓRE POMOGĄ CI SCHUDNĄĆ

Przemyj twarz zimną wodą

Każdego dnia budzisz się z opuchniętą twarzą? Przemycie jej zimną wodą załatwi problem. Zmniejszy ona obrzęki, pobudzi krążenie i skutecznie cię orzeźwi.

Pamiętaj o kremie z filtrem

O tym, że słońce ma szkodliwy wpływ dla naszej skóry, wiadomo nie od dziś. Wysusza ją, przyspiesza proces starzenia, a nawet prowadzi do poważnych chorób, np. nowotworu skóry. By uchronić ją przed jego szkodliwym działaniem, codziennie rano nakładaj na twarz krem z filtrem. Zajmie ci to minutę, a zaprocentuje w przyszłości.

10 RZECZY, KTÓRE ROBIĄ WSZYSTKIE DZIEWCZYNY MAJĄCE IDEALNĄ CERĘ. OTO ICH NAWYKI!

Nałóż krem zawierający antyoksydanty

Antyoksydanty zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie skóry. Chociaż efekty stosowania tych kremów nie będą widoczne natychmiast, opóźnią powstawanie zmarszczek, pozwalając ci cieszyć się jędrną i elastyczną skóra jeszcze przez długi czas.

Wypij szklankę wody

Rozpocznij dzień od szklanki ciepłej wody z cytryną – doskonale nawodni organizm, wspomoże oczyścić go z toksyn, a także znacząco podkręci metabolizm.

ZDANIEM DERMATOLOGÓW TE NAWYKI TO NAJGORSZE, CO MOŻESZ ZROBIĆ SWOJEJ SKÓRZE!

Zjedz śniadanie bogate w białko

Śniadanie bogate w białko doda ci energii na cały dzień, pobudzi przemianę materii oraz ułatwi odchudzanie, zmniejszając apetyt. Nie pochłaniaj więc kolejnej porcji słodkich płatków, zamieniając je na na omleta, jajecznicę czy jogurt grecki.

Poćwicz

Ćwiczenia pobudzają krążenie, dodają energii, produkują endorfiny… Wykonywane rano podkręcą metabolizm na cały dzień, a także zapewnią ci dobry nastrój. A jak wiesz, nic tak nie dodaje urody, jak uśmiech.