Jedna z popularnych instagramerek Negin Mirsalehi opublikowała post, w którym pokazała jak zmieniło się jej ciało podczas trwającej kilka miesięcy pandemii koronawirusa. Szczery post wywołał wiele reakcji wśród internautów. Jej konto na Instagramie śledzi ponad 6 milionów osób.

Do ruchu body positive przyłącza się coraz więcej osób. Popularna influencerka zdecydowała się na szczery post w mediach społecznościowych. Powodem były pytania, które otrzymywała od obserwujących ją osób. Wiele z nich pytało ją o zmianę w wyglądzie. Niektórzy doszukiwali się różnych przyczyn. Pojawiły się pogłoski, że Negin jest w ciąży lub zdecydowała się na wypełniacze, ponieważ jej twarz wygląda inaczej. W rzeczywistości kobieta poinformowała użytkowników, że podczas kwarantanny zwyczajnie przytyła kilka kilogramów.

Akcja Menstruacja po raz kolejny organizuje pomoc dla potrzebujących osób menstruujących!

Ruch body positive w mediach społecznościowych

Opublikowała krótki filmik, na którym porównuje jak wyglądała jej sylwetka kilka miesięcy wcześniej oraz jak obecnie prezentuje się jej ciało. Negin dodała także obszerny wpis, w którym tłumaczy, że to zupełnie naturalne zjawisko i prawdopodobnie w ciągu kolejnych etapów życia jej sylwetka zmieni się jeszcze wielokrotnie.

Przed koronawirusem (po lewej) i obecnie. Niektórzy myśleli, że jeśli nie noszę krótkich bluzek, to oznacza, że jestem w ciąży. A w rzeczywistości po prostu nie czułam się komfortowo, by pokazywać swoje ciało… jednak w końcu zdałam sobie sprawę, że to normalne i moje ciało może się zmieniać. To normalne, że jest taki czas, w którym nie chcę ćwiczyć. Normalne jest też to, że chcę jeść to, na co mam ochotę. Pewnie przejdę jeszcze wiele faz w życiu, w których moje ciało będzie wyglądać inaczej. A teraz nie mogę się doczekać, aby się iść naprzód, poznawać swoje ciało i je doceniać. Ps. Znowu zaczęłam robić 20-minutowe treningi i w tej chwili czuję się dobrze. Nie zapominajmy, że każdy idzie własną drogą – napisała Negin.

Wiele osób doceniło jej szczerość i przyznało rację, że zmiany, jakie zachodzą w naszym ciele są zupełnie normalne.