Stosowanie produktów kosmetycznych powinno być sekwencją odprężającą, która pozwala nam masować nasze twarze wszelkiego rodzaju, wspaniałymi olejkami i kremami. Dlaczego więc odczuwamy niepewność, podczas ich aplikacji? Powiemy Ci, dlaczego: ponieważ kolejność stosowania dla wielu kobiet jest bardzo kłopotliwa!

Dzięki tym wszystkim nowym, wspaniałym formułom oraz rytuałom koreańskim aplikacja kosmetyków może się jeszcze bardziej skomplikować. Dlatego przygotowaliśmy przewodnik po idealnym porządku. Dzięki niemu uzyskasz optymalne efekty i wzmocnisz skuteczność kosmetyków.

Poprawna kolejność nakładania kosmetyków

OCZYSZCZANIE

Wykonuj dwa razy. Pierwsze oczyszczanie atakuje zanieczyszczania, podczas gdy drugie trafia wprost w Twoje pory.

ZOBACZ TEŻ: OCZYSZCZANIE TWARZY OLEJAMI – OCM – CO TO JEST?

KOSMETYKI PUNKTOWE

Jeśli stosujesz terapię miejscową do leczenia trądziku lub rozjaśniania blizn, zastosuj je teraz, aby Twoja skóra mogła czerpać z nich korzyści.

SERUM

Ogólna zasada dotycząca kosmetyków do pielęgnacji twarzy polega na tym, że najpierw należy zaczynać od produktów najlżejszych. Serum o delikatnej formule wchłania się najskuteczniej. Te skoncentrowane balsamy dostarczają składniki aktywne w najgłębsze zakamarki naszej skóry, więc upewnij się, że używasz takiego, które reguluje największe problemy zdrowotne związane ze skórą.

KREM POD OCZY

Ile z Was stosowało krem pod oczy jako ostatni krok w schemacie pielęgnacji skóry? Powinnaś aplikować go przed balsamem, olejkiem i kremem z filtrem. Podobnie jak serum, kremy pod oczy są delikatne i muszą być wolne od barier, więc aplikuj je przed kremem pielęgnacyjnym, używając palca serdecznego.

KREM NAWILŻAJĄCY

Nie podlega żadnym negocjacjom- nawet jeśli twoja skóra jest tłusta. Sięgnij po tubkę z kremem nawilżającym i aplikuj go od dołu na zewnątrz.

OLEJEK

Jeśli masz nadzieję na zredukowanie porów lub rozjaśnienie skóry na pewno znasz zalety oleju do twarzy. Aplikuj go na najbardziej suche strefy, aby wzmocnić działanie kremu nawilżającego. Olejek jest jednym z niewielu produktów, które są w stanie przeniknąć przez krem do pielęgnacji twarzy. Nigdy nie należy stosować go pod krem.

ZOBACZ TEŻ: MIŁOŚNICZKI PIĘKNEJ CERY KOCHAJĄ TE OLEJKI! WIEMY, KTÓRE Z NICH KRÓLUJĄ WŚRÓD…

KREM Z FILTREM

Stosowanie kremu z filtrem bezpośrednio po oczyszczeniu spowoduje, że reszta Twoich kosmetyków stanie się bezużyteczna. Aplikacja kremu z filtrem na końcu schematu sprawi, że wykorzysta on swój cały potencjał.

PRIMER

Prawidłowa kolejność aplikacji kosmetyków do pielęgnacji skóry sprawi, że Twoje kosmetyki do makijażu będą prezentowały się bezbłędnie. Primer działa jak magnes, a dzięki nowym formułom może również zająć się problemami, takimi jak przebarwienia.

PODKŁAD

Istnieje wiele mitów związanych z zastosowaniem korektora w tym momencie, ale aby jak najlepiej wykorzystać efekt krycia, skórę musisz najpierw wygładzić podkładem. Aplikuj cienką warstwę, aby uzyskać najbardziej naturalny wygląd.

KOREKTOR

Oceniaj te fragmenty twarzy, które wymagają dodatkowego krycia. Następnie wetrzyj korektor za pomocą pędzla.

ZOBACZ TEŻ: OTO NAJPOPULARNIEJSZY KOREKTOR NA PINTEREŚCIE! CZARUJE, A KOSZTUJE ZALEDWIE…

PUDER

Puder jest przeznaczony do utrwalania makijażu i wchłaniania nadmiaru oleju. Pracuje nad zbyt błyszczącymi miejscami twarzy i reguluje strefę T.

BRONZER I RÓŻ DO POLICZKÓW

Puder brązujący jest przeznaczony do trawienia w delikatnej strukturze, więc rób to przed podkreśleniem policzków różem.

CIEŃ DO POWIEK, EYELINER, MASKARA

Pomalowane rzęsy mogą przeszkadzać, podczas próby narysowania kreski idealnej. Po nałożeniu cienia narysuj kreskę i pomaluj rzęsy tuszem.

ZOBACZ TEŻ: CIENIE DO OCZU W NATURALNYM KOLORZE SĄ NUDNE? NIGDY W ŻYCIU!

BRWI

Intensywność makijażu brwi powinna uzupełniać cień do powiek, róż do policzków oraz kolor szminki. Pomaluj je na końcu i dopasuj do reszty Twojego looku.