Wraz z upływem czasu skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Jest to szczególnie widoczne na twarzy, gdzie zaczynają pojawiać się widoczne zmiany w jej rysach. Skóra zaczyna być wiotka przez co zmienia się cały owal. Na całe szczęście wcale nie musi to być Twoim problemem – oto skuteczne sposoby na szybkie wyszczuplenie i ujędrnienie.

Pierwszym, najłatwiejszym sposobem jest makijaż. Wybór odpowiedniej techniki pomoże Ci wyszczuplić i poprawić rysy twarzy. Do stworzenia optycznej iluzji potrzebujesz dwóch odcieni podkładu – jasnego, który rozświetli te elementy twarzy, na które chcemy uwydatnić oraz ciemniejszy do wyszczuplenia i lekkiego skorygowania kształtu twarzy. Możesz w tym celu użyć zwykłego podkładu (pamiętaj, by wybierać tylko o jeden odcień jaśniejszy i ciemniejszy odcień) lub wykorzystać specjalną paletkę do konturowania.

TWÓJ KREM NAWILŻAJĄCY NIE DZIAŁA? SPRAWDŹ CZY NAKŁADASZ GO W DOBRY SPOSÓB

Ważną rolę odgrywa również dieta. Aby na dłużej zachować jędrność skóry warto jest uzupełnić codzienne posiłki o warzywa i owoce, które są cennym źródłem antyoksydantów. To właśnie przeciwutleniacze przyczyniają się do neutralizacji wolnych rodników i dzięki temu opóźniają procesy starzenia i utarty elastyczności.

Jeśli chcesz wyszczuplić twarz, ogranicz używanie soli, ponieważ ma ona tendencję do zatrzymywania wody w organizmie przez co pojawia się obrzęk. Aby wyszczuplić twarz możesz zacząć ćwiczyć jogę. Wystarczy 10-15 minut dziennie, by pobudzić do pracy mięśnie twarzy i szyi.

Oczywiście, by szybko dostrzec efekty, potrzebna jest również regularność. Najprostszym ćwiczeniem na wysmuklenie twarzy i zapobieganie utraty elastyczności jest odchylenie głowy do tyłu i umieszczenie dolnej wargi powyżej górnej. Kiedy poczujesz jak mięśnie się naciągają i zaczynają pracować – pozostań w tej pozycji przez około 10 sekund, a czynność powtórz co najmniej 3 razy. To banalnie prosty sposób, który poprawi owal i wyszczupli twarz.

DOMOWE MASŁO PO OPALANIU. PROSTY PRZEPIS NA UKOJENIE SŁONECZNYCH OPARZEŃ