Johnny Depp pozwał Amber Heard za zniesławienie, ponieważ określiła ona siebie jako „osobę publiczną reprezentującą przemoc domową”. Według aktora miało to wpłynąć na jego zarobki oraz reputację. Ostatecznie Depp wygrał głośną sprawę, a za jego plecami stanęło wiele osób publicznych i użytkowników mediów społecznościowych.

Córka Johnny’ego Deppa przerywa milczenie w sprawie procesu

Ponad 130 osób, w tym organizacje feministyczne i osoby publiczne podpisało list otwarty wspierający Amber Heard. Gwiazdy wycofują swoje poparcie dla aktora. Jedna z teorii, która krąży w mediach społecznościowych, głosi, że opinia publiczna była celowo manipulowana przez Deppa podczas procesu.
Poniżej przeczytacie fragment listu.

„Naszym zdaniem werdykt w sprawie Depp v. Heard i trwająca wokół niego dyskusja wskazują na fundamentalne niezrozumienie partnerskiej i seksualnej przemocy oraz tego, jak osoby, które przeżyły, na nią reagują. Szkodliwe konsekwencje rozprzestrzeniania się tej dezinformacji są nieobliczalne. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni rosnącym nadużyciem pozwów o zniesławienie w celu zastraszania i uciszenia osób, które ocalały”.

Cały list znajdziecie TUTAJ