Zgodnie z zapowiedziami, odsłonięcie pomnika księżnej Diany odbyło się 1 lipca w Pałacu Kensington, w obecności księcia Williama i księcia Harry’ego. Zarówno pomnik, jak i ceremonia zostały uznane za odpowiedni hołd dla spuścizny Diany. Miały nawet ukryty związek z nabożeństwem żałobnym, które William i Harry zaplanowali z okazji 10. rocznicy śmierci ich matki.

Prawda na temat relacji Kate Middleton i Camilli Parker Bowles

Pomnik Diany Spencer

Królewski reporter udostępnił na Twitterze informację prasową, którą wysłano z Pałacu Kensington. „Pod pomnikiem znajduje się cokół z wygrawerowanym imieniem księżnej Diany i dzisiejszą datą odsłonięcia” – czytamy z jego tweeta. „Z przodu znajduje się kostka brukowa z wygrawerowanym fragmentem wiersza „Miara mężczyzny”, który pojawił się w programie nabożeństwa żałobnego zmarłej księżniczki w 2007 roku”.

Według komunikatu prasowego pomnik, który przedstawia Dianę stojącą obok dzieci, ma na celu „odzwierciedlenie ciepła, elegancji i energii” księżniczki. Dzieci zaś reprezentują „uniwersalny i pokoleniowy wpływ pracy księżniczki”.

Ekranowa córka Kristen Stwert ze Zmierchu wyrosła i wygląda olśniewająco

William i Harry wydali oświadczenie

Wiersz po tym, jak pojawił się w programie nabożeństwa żałobnego w 2007 roku, zaczęto kojarzyć z księżną Dianą. Mimo napiętych relacji książę William i książę Harry wydali wspólne oświadczenie w sprawie pomnika: „Dzisiaj, w 60. urodziny naszej Matki, pamiętamy o jej miłości, sile i charakterze- cechach, które stały się jej siłą, zmieniając niezliczone życia na lepsze. Każdego dnia pragniemy, aby nadal była z nami i mamy nadzieję, że ten pomnik będzie na zawsze postrzegany jako symbol jej życia i jej spuścizny”. Niektórzy fani rodziny królewskiej i Lady Di twierdzą, że nie odwzorowuje dobrze jej postaci. Co o tym sądzicie?