Wśród obcokrajowców Polki cieszą się sporym zainteresowaniem i uznaniem. Zdaniem wielu zagranicznych mężczyzn polskie kobiety należą do jednych z najpiękniejszych na całym świecie. Jednak my same jesteśmy dla siebie o wiele bardziej krytyczne. Potwierdzają to także najnowsze badania.

Sztuczna inteligencja postarzała Kim Kardashian i Selenę Gomez. Szok!

Z danych zebranych przez WHO, czyli Światową Organizację Zdrowia wynika, że w porównaniu z kobietami z innych krajów, Polki są bardzo krytyczne wobec własnego wyglądu. Aż 90 proc. naszych rodaczek nie lubi tego, jak wygląda oraz zmaga się z mnóstwem kompleksów. Co więcej, krytyczne ocenianie swojego wyglądu zaczyna się już od najmłodszych lat. W porównaniu z koleżankami z innych krajów, polskie nastolatki mają zdecydowanie niższą samoocenę. Większość z nich, podobnie jak dorosłe Polki, uważa, że są za grube, mimo że nie stwierdzono u nich nadwagi.

Kim Kardashian wspomina szczupłe czasy! (FOTO)

O fatalnej samoocenie polskich kobiet świadczy też nowy ranking przygotowany przez serwis Chef’s Pencil. Jest to portal, na którym można znaleźć ciekawe przepisy kulinarne, a oprócz tego przygotowuje ciekawe zestawienia. Jednym z nich jest ranking narodowości, które najczęściej wyszukują w Google informacji na temat diet odchudzających. W tym zestawieniu Polki zajęły pierwsze miejsce, a dietą, która wzbudza w nas największe zainteresowanie jest dieta dr Ewy Dąbrowskiej. Z informacji zebranych przez Chef’s Pencil wynika, że duże zainteresowanie dietami odchudzającymi utrzymuje się w Polsce już od 6 lat.

Może wreszcie przyszła pora na to, żeby trochę sobie odpuścić i pokochać siebie?