Baza Spotify liczy sobie 381 milionów użytkowników. Tym bardziej coroczny ranking ma znacznie dla artystów i całego przemysłu muzycznego.

Ta kobieta ma najpiękniejszy uśmiech na świecie. Bardzo prawdopodobne, że kiedyś już się spotkaliście

Podsumowanie Spotify. 5 najpopularniejszych utworów słuchanych w Polsce w 2021 roku

Mata, Pedro, francis – „Kiss Cam (podryw roku)”

2021 rok bez wątpienia należał do Maty, który prócz utworu „Kiss Cam (podryw roku)” zgarnął również nagrodę dla najpopularniejszego albumu „Młody Matczak”, po który najchętniej sięgali polscy użytkownicy Spotify. Dziwić może jedynie fakt, że pierwsze miejsce nie padło łupem piosenki „Patoreakcja”, która stała się hitem Maty.

Sobel – „Fiołkowe Pole”

W ostatnich miesiącach Sobel zasłynął z przerwania koncertu w Ostródzie, który trwał… 20 minut, po czym artysta zszedł ze sceny. Jego „Fiołkowe Pole” klimatem przypomina „Kiss Cam (podryw roku)”. Ostatecznie utwór z płyty „Pułapka na motyle” zyskał uznanie wśród słuchaczy i znalazł się na drugim miejscu listy Spotify.

Mata, Trooh Hippi – „Patoreakcja”

Ostatni stopień podium od Maty. Największe zaskoczenie sezonu? Wydawałoby się, że to „Patoreakcja” znajdzie się na szczycie listy. Piosenka, która chyba najwięcej namieszała w 2021 roku, szczególnie w mainstreamie. Trzecie miejsce w rankingu Spotify należy uznać za niespodziankę.

sanah, Vito Bambino – „Ale jazz!”

Czwarte miejsce w zestawieniu „polskiego” Spotify ląduje na konto sanah. Jej „Ale jazz!” przy wkładzie Vito Bambino to ciekawa propozycja dla słuchaczy. Utwór pochodzi z wydanego w maju albumu „Irenka”. Singiel miał premierę 14 stycznia, a więc na samym początku roku, co z pewnością pomogło w większej liczbie odtworzeń.

Kizo – „Disney”

Muzyczne podsumowanie Spotify zamyka Kizo i jego „Disney”. Utwór gdańskiego rapera to prawdziwa mieszanka różnych stylów – od popu przez trap do pop-rapu.