Schudnięcie nie powinno być w zasadzie niczym trudnym – wystarczy mniej jeść i regularnie ćwiczyć. Niestety, w rzeczywistości to naprawdę trudna walka ze swoimi słabościami, a pokusa sięgnięcia po przekąskę, staje się czasem zbyt silna.

Co zrobić, by oprzeć się podjadaniu?

5 PROSTYCH SZTUCZEK, DZIĘKI KTÓRYM BRZUCH STANIE SIĘ PŁASKI

Pij wodę

Pragnienie często bywa mylone z głodem, dlatego kiedy następnym razem najdzie cię ochota na małą przekąskę, sięgnij najpierw po szklankę wody.

Jedz białko

Dzięki białku dłużej czujemy się syci, a co za tym idzie – nie podjadamy.

Zajmij się czymś

Ochota na przekąskę często towarzyszy nudzie, kiedy więc znów poczujesz pokusę – zajmij się czymś, co odciągnie twoje myśli od jedzenia.
Planuj posiłki

Zaplanuj sobie posiłki na cały tydzień. Zadbaj o to, by były to różnorodne, lubiane przez ciebie dania. Zdrowa dieta i szczupła sylwetka to przede wszystkim efekt wyrobienia sobie dobrych nawyków. Spontaniczność w tym przypadku często okazuje się zgubna.

4 PRZEKĄSKI, KTÓRE MOŻESZ JEŚĆ PRZED SNEM BEZ OBAW, ŻE PRZYTYJESZ

Nie głodź się

Chudnięcie nie oznacza, że musisz chodzić głodna – jedz często małe, zróżnicowanie posiłki. Jeśli będziesz się głodzić, możesz być pewna, że prędzej czy później skończy się to dla ciebie wielkim atakiem obżarstwa.

Jedz szpinak

Szpinak zawiera tylakoidy, które spowalniają trawienie tłuszczy i tym samym na dłużej zapewniają poczucie sytości, znacząco zmniejszając apetyt.

Jedz z głową

Zapomnij o bezmyślnym pochłanianiu posiłków, gapiąc się w ekran telewizora. Zamiast tego delektuj się każdym kęsem, powoli go przeżuwając. W ten sposób zjesz mniej i poczujesz satysfakcję z posiłku.

CHCESZ SCHUDNĄĆ? SKOŃCZ OBSESYJNIE LICZYĆ KALORIE!

Unikaj monotonnego jedzenia

Jedzenie ciągle tych samych, nudnych posiłków, sprawi, że nie będziesz czerpać z jedzenia żadnej przyjemności. Postaraj się więc, by twoje posiłki były zróżnicowane, kolorowe, bogate w warzywa i owoce.

Powodzenia!