W dziedzinie pielęgnacji ciała co chwilę pojawiają się nowe składniki, które mają cudowne właściwości przeciwstarzeniowe, nowe zabiegi na trądzik i maseczki na przebarwienia. To oczywiście świetne wiadomości. Dzięki temu możemy poprawić nasz wygląd i czuć się lepiej ze sobą, ale jest jeden, niepozorny przedmiot, który zdecydowanie podbił serca wszystkich miłośniczek piękna. Chodzi oczywiście o wałeczek do masażu. Niezależnie od tego czy jest jadeitowy, kwarcowy czy wykonany z ametystu – ma świetne właściwości dla naszej skóry.

ZOBACZ TEŻ: 8 NAJLEPSZYCH TRENDÓW PAZNOKCI, KTÓRE WARTO WYPRÓBOWAĆ JESZCZE W TYM ROKU

Jeśli chodzi o wałeczek zazwyczaj jest on opisywany pod kątem zalet jakie może przynieść naszej cerze. Opinie osób, które stosują masażer są bardzo pochlebne. Spłycenie zmarszczek, redukcja obrzęków, pobudza krążenie krwi i rozluźnienie mięśni – to wszystko prawda. W tym niepozornym narzędziu kryje się wielka moc. Ale mamy jeszcze lepszą wiadomość – wałeczek może przynieść korzyści nie tylko naszej cerze. Można stosować go również jako środek do złagodzenia bólu głowy lub mięśni po intensywnym treningu.

Każdy miłośnik spotu wie, że po intensywnym treningu najlepszą regeneracją dla mięśni jest zimna kąpiel (najlepiej z kostkami lodu), ale jeśli ta wizja jakość Cię nie przekonuje, ale zakwasy dają o sobie znać – na pomoc przychodzi jadeitowy wałeczek. Ponieważ jest on zawsze zimny (to znak, że jest wykonany z prawdziwego kamienia, a nie jego imitacji) możesz rozpocząć masaż, który ukoi Twoje zbolałe mięśnie. Pozostaw wałeczek na kilka minut w lodówce – efekt będzie jeszcze lepszy.

ZOBACZ TEŻ: PRZESADZIŁAŚ Z SAMOOPALACZEM? NIE PANIKUJ, SĄ NA TO SPOSOBY

Waleczek sprawdzi się idealnie dla osób, które często miewają migreny. Wystarczy wiedzieć, w jaki sposób wykonać masaż, a to bardzo prosta sprawa. Weź swój wałek i zacznij rolować nim skronie, skórę za uszami, kark i nadgarstki.

A jeśli dokuczają Ci bóle brzucha – masaż wałeczkiem w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara powinien pomóc zmniejszyć napięcie mięśni i złagodzić ból.

Co Wy na to?