Wybielanie zębów powinno odbywać się pod odpowiednią opieką stomatologiczną. Zadbane i zdrowe zęby, a przy tym lśniąco białe mogą być dość kosztownym wydatkiem. Oprócz codziennego szczotkowania, najlepiej trzy razy dziennie, należy inwestować w profesjonalne czyszczenie zębów. O ich wygląd można dbać również naturalnymi metodami. Zapoznaj się z listą produktów spożywczych, które przebarwiają i nie przebarwiają zębów, utrzymując je w nienagannej bieli!

UNIKAJ

Nie jest tajemnicą, że kawa, czerwone wino i herbata, przebarwiają zęby jak żadne inne jedzenie. Unikaj słodkich napojów gazowanych. Warto trzymać się z dala również od czerwonych owoców, takich jak wiśnie lub jagody. Możesz założyć, że wszystko, czego nie można wyprać z ubrania, jest równie szkodliwe dla zębów.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKO, CO POWINNAŚ WIEDZIEĆ O WYBIELANIU ZĘBÓW. CO? GDZIE? I JAK?

SPOŻYWAJ

Zaprzyjaźnij się z białymi produktami spożywczymi. Na zęby pozytywnie wpływają między innymi ryż, ziemniaki i makarony. Produkty mleczne są równie zdrowe dla zębów, co wcześniej wymienione produkty. Dodatkowo wzmacniają szczękę dzięki zawartości wapnia.

MASUJ

Żucie surowych warzyw wymaga pracy od zębów, ale w zamian dziąsła otrzymują wspaniały masaż, a przestrzenie międzyzębowe są oczyszczane. Marchew, koper, seler i jabłka nadają się do tej naturalnej formy czyszczenia zębów. Zielone warzywa, takie jak brokuły, sałata i szpinak, budują ochronną powłokę i dzięki temu zapobiegają przebarwieniom. Cytryny i pomarańcze, stymulują wydzielanie śliny, czyli najbardziej naturalną formę płukania zębów.

ZOBACZ TEŻ: NATURALNE SPOSOBY NA BIELSZE ZĘBY

ODCHUDZAJ

Każde dziecko wie, że nie ma nic równie złego dla zębów, jak cukier. Nie musisz całkowicie rezygnować, ale jeśli skubiesz ciasteczka przez cały dzień, zęby są narażone na działanie cukru. Zafunduj sobie baton czekoladowy i umyj zęby. Uwaga! Suszone owoce z wysoką zawartością fruktozy nie są zdrową alternatywą dla zębów. Rodzynki, daktyle i figi przywierają do zębów i atakują szkliwo. Produkty zawierające substytuty cukru, takie jak sorbitol lub ksylitol, które znajdują się w gumie do żucia, mogą stanowić alternatywę dla słodkich przekąsek.

ODKWASZAJ

Produkty kwaśne, takie jak lemoniada i soki owocowe, mogą atakować szkliwo. Lepiej pić wodę zawierającą fluor. Kiszone i kwaśne warzywa mogą powodować bóle zębów oraz przebarwienia.

ZOBACZ TEŻ: BELLA HADID ZDRADZIŁA, DLACZEGO NIGDY NIE UŚMIECHA SIĘ NA ZDJĘCIACH!

Jakie są Wasze sposoby na śnieżnobiałe zęby?