Obchody platynowego jubileuszu królowej Elżbiety, które odbędą się w tym tygodniu, są bardzo ważne. To uhonorowanie 96-letniej monarchini i zakończenie pewnego etapu. Według czołowego historyka królewskiego, po jubileuszu brytyjska monarchia zmieni się „dramatycznie”.

„Będzie to ostatni naprawdę dobry czas, by publicznie uczcić królową i podziękować za jej służbę”, powiedział Hugo Vickers, który od lat obszernie pisał o rodzinie. „To był niezwykły złoty wiek, któremu przewodniczyła i w pewnym momencie wszystko zmieni się dramatycznie, więc myślę, że te dni będą naprawdę ważne. Wszyscy muszą wyjść i uczcić jej święto”, dodał.

Królowa Elżbieta jako lalka Barbie. Dostała ją na 96. urodziny

Wydarzenia rozpoczynają się w czwartek i potrwają do niedzieli 5 czerwca. Ponieważ książę Harry i Meghan Markle planują dołączyć do uroczystości z dwójką swoich dzieci, Archie i Lilibet, Vickers wyraził nadzieję, że para z Kalifornii nie skradnie show królowej. „Chciałbym wierzyć, że wszystko skupi się na niej [królowej]. Szczerze mówiąc, im mniej rozpraszaczy, tym lepiej”, dodał. Wszystko zaczyna się od słynnej ceremonii wojskowej Trooping The Colour, która odbędzie się w czwartek, podczas której królowa Elżbieta II, miejmy nadzieję, dołączy do innych pracujących członków rodziny królewskiej. Na balkonie Pałacu Buckingham podczas pozowania do historycznego zdjęcia, nie będzie Harry’ego, Markle i księcia Andrzeja. W piątek w katedrze św. Pawła odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za królową, w którym Harry i Markle na pewno wezmą udział wraz z resztą rodziny.

Znaczenie 10 najpopularniejszych imion żeńskich w Polsce