Powiedzmy to szczerze, często chęć posiadania pięknych i popularnych kosmetyków jest tak silna, że mimowolnie idziemy na skróty. I mimo, że cena i strona, na której robimy zakupy wzbudza w nas delikatne podejrzenia, to jednak często ryzykujemy. Niestety możemy stracić na tym nie tylko pieniądze, lecz także zdrowie. Bo podrabiane kosmetyki mogą nam poważnie zaszkodzić.

Czy jest jednak sposób na odróżnienie falsyfikatu od prawdziwej, oryginalnej (i bezpiecznej) paletki cieni?

ZOBACZ TEŻ: HUDA BEAUTY LANSUJE KOLEJNĄ NOWOŚĆ! TYM RAZEM TO PUDRY DO BAKINGU!

Wzięłyśmy na warsztat podrabianą paletkę, jakimą jest Huda Beauty Rose Gold Edition.

Po czym poznasz, że paletka Huda Beauty Rose Gold Edition nie jest oryginalna?
1. Opakowanie powinno mieć z przodu kolor szary, a nie szary wpadający w granat czy zieleń. To powinno Cię mocno zaalarmować! Napis Rose Gold Edition w oryginale jest wypukły i błyszczący, a nie płaski.
2. Tył paletki podrabianej przeważnie jest zupełnie inny. Zacznij od sprawdzenia kodu seryjnego, który powinien się składać z 1 litery i 4 cyferek (czasami między 4 cyferkami pojawia się też jedna litera). Drugą rzeczą jest kod kreskowy – jeśli produkt go nie posiada, to znak, że jest to podróbka.
3. Nazwy cieni – font, jaki jest używany w podróbkach, jest bardziej zaokrąglony, często szybko się wyciera bądź jest już częściowo wytarty.
4. Kolory cieni mogą być bardzo podobne. Często pierwsza aplikacja cieni może nie rozwiać naszych wątpliwości, ale po mniej więcej godzinie kolory zaczną blaknąć a nawet „ulatniać się” w przypadku podróbki.
5. Brak foliowych, masełkowatych cieni w pierwszej linii od góry to również wyraźny sygnał o podróbce produktu.

ZOBACZ TEŻ: DEMI MATTE – CO TO TAKIEGO? HUDA BEAUTY STWORZYŁA INNOWACYJNĄ FORMUŁĘ POMADEK!

Spotkałyście się kiedyś z podróbkami paletek Huda Beauty?

Po czym poznasz, że twoja paletka to podróbka?
Po czym poznasz, że twoja paletka to podróbka?
Po czym poznasz, że twoja paletka to podróbka?