Szampony do rzęs pojawiły się na rynku już jakiś czas temu. Wiele kobiet uznało je za produkt całkowicie absurdalny, pozbawiony sensu, jednak trzeba przyznać, że istnieją pewne korzyści wynikające ze stosowania szamponu do rzęs. Dostrzeże je przede wszystkim społeczność miłośniczek sztucznych rzęs. Zakładamy, że coraz więcej kobiet będzie sięgało po tego typu produkty, dlatego mamy dla Was kilka wskazówek.

Według Brigette Softley, założycielki popularnej marki Nouveau Lashes, szampon do rzęs to niezbędnik każdej kobiety przedłużającej rzęsy. Oczywiście całkowicie rozumiemy, że brzmi dość niszowo, ale faktycznie działa cuda jako produkt oczyszczający oraz ten, który przedłuża trwałość przedłużanych rzęs.

ZOBACZ TEŻ: TEN BANALNY TRIK SPRAWI, ŻE NAWET NAJTAŃSZE SZTUCZNE RZĘSY BĘDĄ WYGLĄDAŁY…

Kosmetyk nie tylko oczyszcza, ale i nawilża rzęsy. Zarówno sztuczne, jak i te naturalne. Utrzymuje przyczepność nałożonego przez kosmetyczkę kleju do rzęs. Odświeża i redukuje wszelkie zanieczyszczenia, bakterie oraz czynniki drażniące.

To prawda. Zanieczyszczenia, bakterie i czynniki drażniące. Wszystkie te rzeczy naprawdę żyją na twoich rzęsach. Nawet produkty do demakijażu nie są w stanie ich dokładnie usunąć. Według ekspertki duża ilość produktów do pielęgnacji skóry, preparatów do demakijażu oczu, środków czyszczących i nawilżających, które w dużej mierze bazują na oleju, pozostawiają resztki na rzęsach, które utrzymują się tam do momentu prawidłowego usunięcia!

ZOBACZ TEŻ: MARZYSZ O SZTUCZNYCH RZĘSACH? NIE WIESZ JAK JE PRZYKLEIĆ? ZOBACZ TO VIDEO!

To ekspozycja oczu na zarazki oraz sabotaż przedłużanych rzęs. Tłusta formuła kosmetyków do demakijażu może rozluźnić więzy z naturalnymi rzęsami, co oznacza, że będziesz potrzebowała uzupełnienia o wiele wcześniej niż zwykle!

Korzystacie z szamponów do rzęs?